Ana SayfaHaberlerRoxy Müzik Günleri'nde finale kalanlar belli oldu

Roxy Müzik Günleri’nde finale kalanlar belli oldu

Roxy Müzik Günleri’ne ülkenin her yerinden tam 285 grup başvurdu ve finalistler belli oldu. Yarından itibaren başlayacak olan ve dört gün sürecek finallerde ise girişler ücretsiz.

Barış Akpolat, Barış Demirel, Batıkan Baksı, Cem Selcen, Ece Duyar, Hakan Kurşun, Hakan Tamar, Hikmet Demirkol, İpek Atcan, Kanat Atkaya, Murat Beşer, Murat Hasarı, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Şafak Ongan, Taner Öngür ve Yalçın Birol’dan oluşan jüri finallere katılmaya hak kazanan 12 grup/sanatçıları belirledi.

Finale kalanlar ise şu şekilde:

Ezgi Arıkan, Hipatya, Lapis Lazuli, Ozan Bozdağ, Pelin Çelik, Sezgin Kırılmaz, Silüet, Siyah Tavşan, Son Perde, Straygaze, Taylan Akdokur ve Uykusuzlar

Finalistler 23-24-25 Mayıs tarihlerinde Roxy Club’da canlı performanslarını, seyirci ve jüri karşısında sahneleyecekler. Finallerin roxymuzikgunleri instagram hesabından canlı yayınlanacağı performanslar sonunda, dereceye giren gruplar 26 Mayıs gecesi Yasin Topçu ve Barış Demirel konserlerinin de yer alacağı büyük bir ödül töreniyle ödüllerini alacaklar.

Ödüller

Birinci,  100.000 TL para ödülü, Babajım Stüdyoları’nda kayıt hakkı ve birinci gelen eserin Sony Müzik Türkiye tarafından yayınlanması ile Milyon Fest festivallerinde sahne alma hakkı,

İkinci, 30.000 TL para ödülü ve Milyon Fest’in festivallerinde sahne alma hakkı,

Üçüncü 20.000 TL para ödülü ve Milyon Fest’in festivallerinde sahne alma hakkı kazanacak.

İlk üçe giren müzisyen/ gruplar Dore Müzik’ten enstrüman alabilecekleri hediye çekleri dekazanacak. Ayrıca Dergy Özel Ödülü olarak Master Class, Jüri özel ödülü, Plakhane‘den bir retro pikap en iyi enstrüman ödülleri de finalistlerden dereceye girenlerin olacak.

Finallerde, yurdun çeşitli yerlerinden gelen katılımcıları izlemek desteklemek isteyenler için giriş  ücretsiz olacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR