Ana SayfaDünyadanRoyal Blood yeni albüm Typhoons'a geri sayımda

Royal Blood yeni albüm Typhoons’a geri sayımda

Royal Blood , grubun yakında çıkacak olan üçüncü albümü Typhoons‘dan gelecek en son single “Boilermaker”ı klibiyle birlikte yayınladı. 

2011 yılında Brighton’da Mike Kerr ve Ben Thatcher’ın kurduğu ve pek çok hitle ortalığı kasıp kavuran Royal Blood, üçüncü stüdyo albümleri Typhoons’u 30 Nisan’da Warner Music etiketiyle yayınlıyor.

Ünlü ikili “Typhoons”, “Trouble’s Coming” ve “Limbo”dan sonra single’ları “Boilermaker”ı yayınladı. Bu parçanın yapımcılığını Queens Of The Stone Age solisti Josh Homme üstlendi.

Royal Blood yeni albümde Daft Punk , Justice , Goldfrapp ve Philippe Zdar’a olan hayranlıklarını benzer bir müzikal yönelimle veriyor.

Bu arada bu albüm, Mike Kerr’in uzun zamandır başının dertte olduğu alkol bağımlılığından kurtuluşunun da bir sonucu aslında. Kerr, NME’ye verdiği röportajda “Bu konuda açık olmak benim için önemliydi çünkü bu deneyimlerde yalnız olmadığımı biliyorum. Temiz ve ayık olduğum için bunu yapmak için kendime güveniyordum. Artık hiçbir şeyin arkasına saklanmaya ihtiyacım yoktu. Albüm çıktığında muhtemelen ‘Aman Tanrım! İşte günlüğüm!’ diyeceğim” diyor.

Hastasıyız Royal Blood diyor ve 30 Nisan’ı sabırsızlıkla bekliyoruz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR