Ana SayfaMüzikSahnede yaşanan 8 talihsiz an

Sahnede yaşanan 8 talihsiz an

Konserler sırasında bazen talihsiz sahne kazaları yaşanabiliyor. Hem yerli hem de yabancı sahneden akıllılarımıza kazınan o anları bir araya getirdik. 

Sahnede her an her şey yaşanabilir. Ama bunlardan en kötüsü herhalde konser sırasında yere kapaklanmaktır. Bu tür anlarda “shot must go on” soğukkanlılığına sahip olmak gerçekten büyük önem taşıyor. Yaklaşık bir ay önce sahnede kapatılması unutulmuş bir deliğe ayağı takılarak adeta bir futbolcu gibi yerde acıdan kıvranan rapçi Post Malone‘u ya da uzun süre sonra ilk defa turneye çıkan Rage Against The Machine‘in solisti Zack de la Rocha‘nın daha verdikleri ilk konserlerin birinde sahnedeyken aşil tendonunu incitmesi ve bu yüzden turneyi bir süre yarıda kesmek durumunda kalmalarını hatırlıyor olmalısınız. Son zamanlarda yaşanan bu talihsiz kazalar bugüne kadar hem yabancı hem de yerli sahneden aklımıza kazınan anları yeniden hatırlamamıza neden oldu. İşte “Ah! Keşke hiç yaşanmasaydı” dediğimiz o anlar…

Inna

2018 yılında ülkemize bir dizi konser vermek için gelen Inna, Uniq’te şarkılarını söylerken bir anda sahne çöktü ve yere düştü. Büyük bir kaza atlatan Inna‘ya bir şey olmadı ve Ankara konseriyle turnesine devam etti. Ancak şunu da not düşmek lazım ki Inna ne zaman ülkemize gelse başına illa bir şey geliyor. Yeni şarkısı ‘Up’ın promosyon çalışmaları için geçtiğimiz ocak ayında Romanya’dan Türkiye’ye gelmek için yola çıkan Inna, yoğun kar yağışı nedeniyle Çorlu’da mahsur kalmıştı.

Kenan Doğulu

Kenan Doğulu‘nun 2017 yılında Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserinde izleyicilerden biri tam da ‘Kandırdım’ şarkısı çalarken, kız arkadaşına evlilik teklifinde bulunmuştu. Bu özel anı ölümsüzleştirmek isteyen Doğulu, çifti sahneye davet ettiği sırada sahnedeki boşluğa düşmüştü. Doğulu‘nun bu kazayı ucuz atlattığı bir gerçek.

Sertab Erener

Sertab Erener 2019 yılında Ayvalık’ta verdiği bir konserde, sahne dekorunun azizliğine uğramıştı. Sahneye dekor amaçlı konan halıya ayağı takılarak düşen Erener, o an çok sinirlenmiş olmasına karşın şarkısını söylemeyi kesmemiş ama konser sonrasında kendi sosyal medya hesabından “30 yıldan fazladır sahnede şarkı söylüyorum. Çok zor yerlerde çok zor şartlarda müzik yaptım, bu ülkede müzik aşkıyla hayatına anlam katmaya çalışan her müzisyen ve artist gibi. Dün gece ilk kez sahnede düştüm, çünkü sahne diye çıktığım yer tuzaklarla doluydu” açıklamasını yapmıştı.

Şebnem Ferah

Şebnem Ferah ise 2017 yılında Samsun Gençlik Festivali kapsamında verdiği konserde yağmurdan dolayı ıslanan sahnede ayağı kayıp düşmüştü. Düştüğü gibi kalkamamış olması izleyicileri biraz endişelendirse de Ferah bu kazayı ucuz atlatmıştı.

Madonna

Madonna‘nın uzun yıllara yayılan müzik kariyerinde birkaç sahne kazası var ama bunlar arasında izleyen herkesin yüreğini ağzına getiren tek bir tane var. 2015’teki Brit Ödülleri’nde ‘Living for Love’ şarkısını seslendirirken koreografi gereği sahnedeki basamakları çıkarken pelerinin bir dansçı tarafından çekilip alınması gerekiyordu, ancak pelerinin ipi açılmayınca Madonna sahnede sırt üstü düşmüştü.

Beyoncé

Beyoncé talihsiz sahne kazaları konusunda bir yarışma düzenlenecek olsa muhtemelen ilk sırayı kimseye bırakmazdı. Bunlardan biri ise 2007 yılında Orlando’da verdiği konserde ‘Ring the Alarm’ şarkısını seslendirirken ayakkabısının topuğunun elbisesine takılması sonucu yüzüstü yere kapaklanmasıydı.

Dave Grohl

2015 yılında Foo Fighters‘ın İsveç’te verdiği konser sırasında Dave Grohl sahneden düşmüş ve bacağını kırmıştı. Ama konseri yarıda kesmek yerine tam bir “show must go on” kafasıyla bacağı alçıya alındıktan sonra o halde performans sergilemeye devam etmişti.

Katy Perry

Katy Perry de düşmelere doyamayanlardan. MTV Latin Amerika Ödülleri gecesinde performans sergileyen Perry, ‘I Kissed A Girl’ şarkısını seslendirirken dekor amaçlı sahneye koyulan büyük pastanın üzerine kendisini atmış, sonra da ayağı kayıp düşmüştü. Ama en unutamadığımız anlardan birisi “The Little Mermaid” kılığına girerek katıldığı American Idol’da sandalyeden düşmesi ve kostümünden ötürü bir türlü ayağa kalkamamasıydı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR