Ana SayfaHaberlerŞanışer: "Müziğe ilgim Michael Jackson ile başladı"

Şanışer: “Müziğe ilgim Michael Jackson ile başladı”

Türk rap müziğin son dönemdeki en önemli ve başarılı isimlerinden Şanışer, YouTube’da yayınlanan Katarsis programına konuk oldu.

Çocukluğu, gençlik yılları, ailesi, müziğe başlama hikayesi ve daha birçok konuda samimi açıklamalarda bulunan Şanışer, Gökhan Çınar’ın bu dönemde kendini nasıl hissediyorsun sorusuna: ”Kim olduğumu bilmediğim bir dönemdeyim. Kendimi bildim bileli müzik yapıyorum. Kendimi tanımladığım bir form vardı. Ama rap müzik çok dinlenmeye başladıktan sonra hayatımız hızlı bir şekilde değişti, savrulmaya başladık. Ben kimim diye tekrar düşünmeye başladığımda ise karantina oldu. Yaptığım müzikteki samimiyeti korumak adına önce kendimin kim olduğunu çok iyi bilmeliyim” şeklinde cevap verdi.

şanişer3 1

”MÜZİĞE İLGİM MICHAEL JACKSON İLE BAŞLADI”

Çocukluk kahramanının Michael Jackson olduğunu söyleyen Şanışer, müziğe ilgisinin Michael Jackson ile başladığını şu sözlerle anlattı: ”Michael Jackson’ı ilk defa kuzenim dinletmişti bana ve müziğe ilgim bu şekilde başladı. Sonra ise çok büyük bir hayranı oldum. Dükkanlardan gidip Michael Jackson’ın olduğu dergileri alırdım ama Türkçe değillerdi. Yine de alır, fotoğraflarına bakar, vakit geçirirdim. Tüm albümlerini şarkı sıralamalarına kadar bilirdim. Müzik yapmak ve şarkıcı olmak gibi bir hayalim yoktu ama Michael Jackson müziğini sevmekten daha fazlasıydı benim için. Sosyal sorumluluk anlamında dünyayı harekete geçiren biriydi. Beni varoluşuyla çok etkilemişti.”

”MAJÖR DEPRESYON VE AGORAFOBİ YAŞADIM”

Majör depresyon geçirdiği dönemi de anlatan Şanışer, o dönemin kendisi için çok mutsuz bir dönem olduğunu anlatarak konuşmasına şu cümlelerle devam etti: ” Kendi yarattığım ufak dünyanın içine o kadar hapsolmuştum ki kısa bir dönem agorafobi de yaşadım. İçeride azıcık bir ruhsal besinle hayatta kalmak o an için muhteşem görünüyordu ama onun öncesinde büyük bir yıkım yaşamıştım. Dolayısıyla o yası zaten tutmam gerekiyordu. Daha sonra önce ilaçlarla sonra da zamanla her şey düzelmeye başladı.”

Programın tamamı için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR