Ana SayfarapŞanışer'in yeni albümü Umut yayınlandı

Şanışer’in yeni albümü Umut yayınlandı

Rap müziğin yetenekli isimlerinden Şanışer uzun zamandır üzerinde çalıştığı albümü Umut‘u yayınladı. 

19 şarkının yer aldığı albümde Sokrat St, İsmail Tunçbilek, Cem Adrian ve Ados’la işbirlikleri var. Şanışer, yeni albümü için Sabahattin Ali’den de bir alıntı yaptı: “Herkese umuttan bahsediyorum, içimde zerre kadar umut kalmamışken.”

Şanışer yeni albümü hakkında şunları söylüyor: “Hepimizin, kendimizi dünyanın sonu temalı distopik bir filmin figüranları gibi hissettiği bu dönemde; dışarı çıkıp nefes almaya, paraya, işe ve daha birçok şeye eskisinden çok daha fazla ihtiyacımız var; ama sanırım hepsinden önce en çok ihtiyaç duyduğumuz şey umut. Umut size emanet.

Yerkürenin her geçen gün ısındığı, bir pandeminin bütün dünyayı durdurduğu, eşitsizliğin durmaksızın arttığı, sınıflar arasındaki çizginin fersahlar süren bir yarığa dönüştüğü bu distopik filmlerden fırlamış gibi duran dönemde, hepimizin çok şeye ihtiyacı var. Dışarı çıkıp nefes almaya, paraya, işe, iyi bir doktora, boş bir hastaneye, dolu bir tiyatro salonuna…

Ama sanıyorum ki hepsinden önce umuda ihtiyacımız var. Kendimi her güçsüz hissettiğimde sığındığım limanım olan müzik, bu kez önce bana, sonra da umuyorum ki dinleyecek olanlara umut vermek için beni bir yola çıkardı. Her satırı umut kokan bir albüm değil bu. Ama içindeki her üzüntüde, her kabullenişte ve her kızgınlıkta bir tutam ümit var geleceğe dair.”

Tüm şarkılarını kliplendiren Şanışer’in Umut albümünün videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR