Ana SayfarapSansar Salvo ve Ayaz Kaplı'dan "Anılar" yayında

Sansar Salvo ve Ayaz Kaplı’dan “Anılar” yayında

Türkçe rap’in kalemi keskin isimlerinden Sansar Salvo ve Ayaz Kaplı, yeni single’ları “Anılar”ı Ultrasonic Records etiketiyle yayınladı.

“Anılar”ın sözleri Sansar Salvo ve Ayaz Kaplı’ya, müzik ve aranjesi ise Rapozof’a ait.

Sansar Salvo 18 Ağustos 1989 doğumlu. 2006 yılında Ceza, Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı gibi bir çok ismi de bünyesinde barındıran Kadıköy Acil oluşumuna katıldı. Aynı süreç içerisinde Taşoda / Rapbiznezz bünyesinde de faaliyet gösteren Sansar Salvo bir süre Türk Rap’inin önemli isimlerinden Fuat Ergin’in geri vokali olarak sahne aldı. 2008 yılına kadar çalışmalarını internet üzerinden paylaşan ve çeşitli mixtape çalışmalar yayınlayan Sansar, bu sene içerisinde ilk albümü Adrenalin‘i piyasaya sundu.

2009 yılında Seremoni Efendisi isimli ikinci albümü yayınlandı. Aynı sene içerisinde SAE Istanbul’da Ses Mühendisliği eğitimine başladı. 2012 yılında eğitimini tamamlayan Sansar Salvo, “Geçmişten Günümüze Rap Müzik ve Prodüksiyonu” isimli bir tez çalışması hazırladı.

Eskişehir Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne devam etmekteyken Sinematek Kurgu-Montaj 1 sertifikasını edinerek eğitim hayatını da sürdürdü. 2013’te 24 Şarjör isimli üçüncü solo albümünü yayınladı. Ceza’nın aynı sene çıkardığı Sus Pus albümünde tek düet olarak yer aldı

2017’de ise 20 şarkıdan oluşan ve Ceza, Yasemin Mori, Koray Avcı, Aydilge, Ogün Sanlısoy gibi bir çok önemli ismini ağırladığı Şimdi Şans isimli albümünü yayınladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR