Ana SayfarapSansar Salvo ve Neşternino'dan "Makara Tukara"

Sansar Salvo ve Neşternino’dan “Makara Tukara”

Dinleyicilerin uzun zamandır beklediği Sansar Salvo ve Neşternino şarkısı “Makara Tukara” Ultrasonic Records etiketiyle yayınlandı.

YouTube’da audio videosu yayınlanan şarkı, YouTube trendler listesinde 6 numaradan giriş yaptı. Şarkının mix ve mastering’i Rapozof imzalı.

Sansar Salvo 18 Ağustos 1989 doğumlu. 2006 yılında Ceza, Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı gibi bir çok ismi de bünyesinde barındıran Kadıköy Acil oluşumuna katıldı. Aynı süreç içerisinde Taşoda / Rapbiznezz bünyesinde de faaliyet gösteren Sansar Salvo bir süre Türk Rap’inin önemli isimlerinden Fuat Ergin’in geri vokali olarak sahne aldı. 2008 yılına kadar çalışmalarını internet üzerinden paylaşan ve çeşitli mixtape çalışmalar yayınlayan Sansar, bu sene içerisinde ilk albümü Adrenalin‘i piyasaya sundu.

2009 yılında Seremoni Efendisi isimli ikinci albümü yayınlandı. Aynı sene içerisinde SAE Istanbul’da Ses Mühendisliği eğitimine başladı. 2012 yılında eğitimini tamamlayan Sansar Salvo, “Geçmişten Günümüze Rap Müzik ve Prodüksiyonu” isimli bir tez çalışması hazırladı.

Eskişehir Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne devam etmekteyken Sinematek Kurgu-Montaj 1 sertifikasını edinerek eğitim hayatını da sürdürdü. 2013’te 24 Şarjör isimli üçüncü solo albümünü yayınladı. Ceza’nın aynı sene çıkardığı Sus Pus albümünde tek düet olarak yer aldı

2017’de ise 20 şarkıdan oluşan ve Ceza, Yasemin Mori, Koray Avcı, Aydilge, Ogün Sanlısoy gibi bir çok önemli ismini ağırladığı Şimdi Şans isimli albümünü yayınladı.

3 Ekim 1985 doğumlu olan Neşternino ise 2004’te ilk albümünü kaydetti. Ardından Enkaz, O Şimdi Asker EP, Kan Mecralarında, Tecelliyat, Köpekler, Ebola, Diss EP, Alaturka Mastervokal, Bad Boy, Ghost, Meditasyon, Ne, Anarşi, Dracool feat Tape, Neon, Özel EP gibi çalışmaları geldi. Sayısız canlı performansı olan MC; Contra, Hayki, Şehinşah, Dr Fuchs, Rapozof, Defkhan, Saian gibi pek çok isimle de düet yaptı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR