Ana SayfaalternatifSattas'tan bir Sezen Aksu klasiği: "Şarkı Söylemek Lazım"

Sattas’tan bir Sezen Aksu klasiği: “Şarkı Söylemek Lazım”

Türkiye’de reggae müziğe kattığı değerle dinleyici kitlesini gitgide büyüten Sattas, bir Sezen Aksu klasiği olan “Şarkı Söylemek Lazım” parçası ile geri dönüyor.

Sattas yorumlu “Şarkı Söylemek Lazım”, kulaklarımızı şenlendirmeye ve ruhumuzu dinlendirmeye hazır. İlk kez 2002 yılında dinleyici ile buluşan ve bir Sezen Aksu klasiği olan Şarkı Söylemek Lazım’ı kendi yorumları ile seslendiren Sattas, pek çok farklı sanatçının Sezen Aksu şarkılarını yeniden yorumladığı projenin de bir parçası.

2004 yılında kurulan ve Reggae müziğin Türkiye’deki en önemli ve başarılı temsilcilerinden olan grup 2012’de ilk albümleri Sattas Reggaeband’i çıkarmış, ardından “Bir Ben Miyim”, “Aman Aman”, “Gene Sen” single’ları ile kendine yeni dinleyiciler kazandırmıştı. Sattas, ülkemizde Rock n Coke, Zeytinli Rock Festivalleri gibi sayısız ulusal festivalde sahne almış, yurtdışında ise Montreal Jazz Festivali, Rototom Sunsplash, Sziget gibi festivallerde başarılı performanslara imza attı.

Vokalde Orçun Sünear, gitarda Batuhan Kurnaz, davulda Cenk Güngör, klavyede Faruk Demir Tugayoğlu ve bas gitarda Öykü Gülata’nın yer aldığı Sattas şimdi en yeni teklileri Şarkı Söylemek Lazım ile yayında!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR