Ana SayfaalternatifSattas’tan Neşet Ertaş yorumu: "Yalan Dünya"

Sattas’tan Neşet Ertaş yorumu: “Yalan Dünya”

Sattas, Neşet Ertaş’ın ”Yalan Dünya” şarkısına yaptığı reggae cover’ı dinleyicileriyle buluşturdu.

Canlı performansı beğeni toplayan “Yalan Dünya” nın Sattas yorumu, yepyeni stüdyo kaydıyla GRGDN Müzik etiketiyle yayınlandı.

Sattas, bir uzun bir kısa olmak üzere iki versiyon olarak yayınladığı teklisinde, uzun yıllardır her yaştan ve her kesimden insanı derinden etkileyen unutulmaz Neşet Ertaş eseri “Yalan Dünya” nın ruhuna sadık kalarak parçaya kendi yorumunu kattı. Yeni coverda gruba Richard Laniepce saksafonuyla eşlik ediyor.

Vokalde Orçun Sünear, gitarda Batuhan Kurnaz, davulda Cenk Güngör, klavyede Faruk Demir Tugayoğlu, trombonda Seçkin Özmutlu ve bas gitarda Öykü Gülata’nın yer aldığı Sattas, 2021 sonunda yayınlanan bir Sezen Aksu klasiği “Şarkı Söylemek Lazım” cover’ı ile de büyük beğeni toplamıştı.

2006 yılında kurulan ve 2012’de ilk albümleri Sattas Reggaeband’i çıkaran Sattas, ülkemizde Rock’n Coke, Zeytinli Rock Festivalleri gibi sayısız ulusal festivalde sahne almış, yurtdışında ise Montreal Jazz Festivali, Rototom Sunsplash, Sziget gibi festivallerde başarılı performanslara imza atmıştır.

SATTAS

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR