Ana SayfapopŞebnem Paker şimdi müzik öğretmenliği yapıyor

Şebnem Paker şimdi müzik öğretmenliği yapıyor

Türkiye’nin 1997 yılına kadarki Eurovision tarihinde elde ettiği en büyük başarılardan birini kazanan şarkıcı Şebnem Paker ortaya çıktı.

1997 yılında Türkçe sözlü şarkısı “Dinle”yi seslendiren sanatçı Şebnem Paker 1997 yılında Eurovision’da üçüncü oldu ve Türkiye’nin o zamana kadarki en büyük Eurovision başarısını elde etti. Eurovision’daki başarısının ardından müzik kariyerini sonlandıran sanatçı, o günden sonra hayatını müzik öğretmenliği yaparak geçirdi, sayısız öğrenci yetiştirdi ve bir ses eğitimi kitabı yayımladı.

Paker, “Kendimi bu noktada çok şanslı hissediyorum. Müzik sektörü çok hırçın, belli bir düzeni olan, paranın pulun hâkim olduğu, ilişkilerin yönlendirdiği, çalkantılı bir sektör. Dinle’nin kendi kendine, hiçbir destek almadan, sadece dinleyicilerin kendi arzularıyla takip etmeleriyle bunca yıla rağmen unutulmaması beni çok çok mutlu ediyor. Müziğin sihirli gücü böyle bir şey” diyor.

Şebnem Paker, Redbull Müzik’ten Melis Danişmend’e verdiği röportajda da “Son yıllarda aile kurdum, küçük çocuklarım var [yedi ve üç yaşlarında iki kızı var], onlara konsantre oldum. Ama artık günümüze gelecek olursak, yapımcılara, dağıtım şirketlerine, hiçbir şeye mecbur değiliz. Herkes istediği gibi, özgür şekilde müziğini yapıp insanlarla paylaşabiliyor” açıklamasını yaptı.

Fotoğraf: DHA

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR