Ana SayfaHaberlerSehabe ve Ressira'dan "12" YouTube trendlerde

Sehabe ve Ressira’dan “12” YouTube trendlerde

Sehabe ve Ressira’nın 7 Ağustos’ta yayınladığı “12” şarkısı, YouTube trendlere girdi.

Türkçe rap dünyasının popüler isimlerinden Sehabe, genç rap sanatçısı Ressira’yla işbirliği yaptığı yeni şarkısı “12”yle YouTube trendlerde. Söz ve müziği Sehabe ve Ressira’ya ait olan şarkının klibini ise Yeis Sensura yönetti.

“12”nin çıkış hikayesini ise Sehabe şu sözlerle anlatıyor:

“Yeis Sensura ile beraber ‘On2’ isminde genç müzisyenlere yönelik yeni bir oluşum kurduk. Kalabalık olmak yerine yavaş büyüyüp; görece daha çok zaman ayırıp nokta atışı 12’den vurmayı hedefliyoruz. 12 şarkısının da çıkış hikayesi buralara dayanıyor.”

SEHABE KİMDİR?

Barış Çetin, Sehabe 26.08.1988’de Aydın/Nazilli’de dogdu. Nazilli Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra ögrenimine Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünde devam etmeye başladı.
Daha kendini bile doğru düzgün tanıyamadan rap müzikle (Dr.Dre, Eminem) çocuk yaşlarda tanıştı ve etkisinde kaldı. 2000’li yılların başında a’capellalar yazdı, ritim bilmeden söz yazmaya kalktı. Kaset çalarlara kaydetti. Mikrofonu kaptığı yerlerde küçük şovlar yaptı. Çevresindeki insanların beğenisini kazanmak ona umut verdi. 2003’te ‘BPG’ albümünü alıp dinledikten sonra Türkçe Rap’e bakisi değişti ve kendinin fazlaca yetersiz oldugunu fark edip söz yazmaması gerektiğini kabullendi. Uzun bir zaman dinleyici kaldı ve kendini bulmaya çalıştı. Vuslat Kayıt Evi ismini verdigi stüdyoyu kardeşi Yeis Sensura’yla 2007’nin ağustos ayında anca tamamlayabildi. Bu tarihten itibaren aktif olarak rap müziğe inandığı yoldan belli bir çizgide devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR