Ana SayfarapŞehinşah'tan yeni şarkı: "Baban"

Şehinşah’tan yeni şarkı: “Baban”

Türkçe rap müziğin asi kalemi Şehinşah, daha önce yaptığı “Anan (Annen)” ve “Çocuk” şarkılarından sonra “Baban” adını verdiği üçüncü şarkısını da yayınladı. Şarkı, YouTube Trendler listesinde 6 numarada.

Şehinşah, 2013 yılında yayınladığı “Anan (Annen)” ve 2019 yılında yayınladığı “Çocuk” parçalarından sonra “Baban” adını verdiği üçüncü şarkısını da yayınladı. YouTube üzerinden yayınlanan şarkı, trendler listesine 6 numaradan girdi.

Şahların şahı, en büyük hükümdar anlamına gelen Şehinşah adı ile tanınan Ufuk Yıkılmaz, 1986 yılında Erzincan, Kemah ilçesinde dünyaya geldi. Oğlak burcu olan rapçi, 9 yaşındayken rap müzik ile tanıştı. 1998 yılında ise ilk demosu ile profesyonel rap müzik hayatına adım attı.

Yıkılmaz, ilk olarak Masta Katil’le Haremeyn G3 isimli grubu 2002 yılında kurdu, grubun demosu olan Obesyon’u müzik severler ile buluşturdu. Kendi imkanları ile stüdyo kurmuş daha sonra bir çok parçanın altına imza atmıştır. Şehinşah, Haremeyn Alamut (Albüm), Hiphop Okulu (Albüm), Özgürlük Güvercini Ölümtape (Mixtape), Tape İn 25bin (Mixtape), Bilinmeyen Artizzzler ft. Hayki & Fieber (Albüm), Kapatıyoruz (Mixtape) ve Deev (Albüm) gibi başarılı parçaları ortaya koydu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR