Ana SayfaHaberlerSekiz yıl aranın ardından Blur

Sekiz yıl aranın ardından Blur

Blur uzun bir aranın ardından önümüzdeki yıl Londra’da gerçekleştirecekleri büyük bir konser için bir araya geliyor.  

Bazı gruplar var ki kariyerlerinde uzun sessizlik dönemleri yaşamalarıyla meşhurlar. 1988 yılında Damon Albarn, Graham Coxon, Alex James ve Dave Rowntree tarafından kurulan Britpop grubu Blur da bu gruplardan bir tanesi. Şahane bir albüm çıkarıp uzun yıllara yayılan sessizlik dönemlerine aşinayız onların.

Grup resmi sosyal medya hesabından dün fanlarıyla yepyeni bir haber paylaştı ve önümüzdeki yıl 8 Temmuz’da Londra’daki Wembley Stadyumu’nda büyük bir konser vereceklerini açıkladı. Bu konseri takiben başka konserlerin olup olmayacağı ise şu an bilinmiyor.

Grup son olarak 2015 yılında, “The Magic Whip” adlı albümleri için konser turnesine çıkmıştı. Bu arada her ne kadar grup olarak sessizliklerini korusalar da solo kariyerleri için aynı şeyi söyleyemeyiz. Damon Albarn üyesi olduğu Gorillaz‘ın “Cracker Island” albümünü geçen şubat ayında çıkarmış, Graham Coxon ise eski Pipettes üyesi Rose Eilnor Dougall ile birlikte yarattıkları The WAEVE‘in yeni albümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Dave Rowntree ise ilk solo albümü “Radio Songs”u kısa bir süre sonra çıkaracak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR