Ana SayfarapSelda Bağcan ve Ramiz "Yaz Gasteci Yaz"da buluştu

Selda Bağcan ve Ramiz “Yaz Gasteci Yaz”da buluştu

Yaşayan efsane Selda Bağcan ile rap’in ünlü ismi Ramiz’in “Yaz Gazeteci Yaz” düeti Majör & Woop Müzik etiketiyle , ONErpm dağıtımcılığında bugün yayınlandı. 

Selda Bağcan’ın ilk kez 45 yıl önce seslendirdiği “Yaz Gazeteci Yaz”, bu kez Ramiz’in yorumunun eklendiği, günümüz altyapı ve soundlarıyla birleşerek gündeme geliyor.

Toplumun sorunlarını irdeleyen, gazetecilere ithafen yazılan şarkının söz yazarı Ali Sultan’ın kelimelerine, günümüzde hala devam sorunlara ironik bir yaklaşımla Ramiz dokunuşu göze çarpıyor. Ramiz, playlistinin vazgeçilmez şarkılarından “Yaz Gazeteci Yaz”ı her dinlediğinde “Bu şarkıya rap yapılır” düşüncesi ile şarkıyı tasarladı. Ünlü rapçi Selda Bağcan ile birlikte 1976 orjinal kayıtlarının üstüne beat yapıp, söz yazıp, vokali ile de muhteşem bir düete imza atmış oldu.

Ramiz Selda Bağcan ile böyle bir projede olmaktan onur duyduğunu belirtirken, “Bu proje benim için unutulmaz bir gurur kaynağı oldu. Selda Bağcan gibi topluma mal olmuş bir sanatçıyla bu işe imza atmaktan çok mutluyum” diyerek duygularını dile getirdi. Şarkının video klip yönetmenliğini de Ramiz Bayraktar ve Buğra Karaçam üstlendi.

Selda Bağcan’ın “Yaz Gazeteci Yaz” da Ramiz ile yaptığı düet sanatçının yeni projesinin ilk teklisi. Hem dünyadan hem Türk sanatçılar ile şarkılarını yeniden yorumladığı yeni projesinde Bağcan, farklı müzik tarzlarından isimlerle buluşacak. Projenin ikinci teklisi de 17 Aralık’ta dünyadan bir isimle yayınlanacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR