Ana SayfacazSemih Önyer caz evreninden sesleniyor: "Birth"

Semih Önyer caz evreninden sesleniyor: “Birth”

Semih Önyer’in SARP ismini taşıyan albümünün ilk şarkısı “Birth”, OnAir Sahne tarafından yayımlandı.

Caz sanatçısı, kompozitör, piyanist ve en beğendiğimiz sıfatıyla taze baba Semih Önyer, oğlu Sarp’ın doğumuna ithaf ettiği “Birth” eserini yayınladı.

Pandemi nedeniyle stüdyosunu eve taşımış Önyer. Şöyle diyor:

“Pandemi herkesi evde tutmaya başlamıştı, ilk dalga çok karmaşıktı. Kimse neyin ne olduğunu bilmediği için ben de evde çalışma kararına uydurdum kendimi. Bir yandan çok şanslıydım çünkü Ocak ayında oğlum Sarp dünyaya geldi.

Hepimizi evlere hapseden bu dönemde ben oğlumla yan yana tüm zamanımızı beraber geçirdik. Doğumda şahit olduğum tarif edilemez büyük bir şeydi. Kendiliğinden beni tetikledi ki Birth’ü yazmışım.”

Ve sanatçı, oğluna ithaf ettiği albümü SARP‘a geri sayımda.

Ne babalar var!

SEMİH ÖNYER KİMDİR?

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Kompozisyon ve Orkestra Şefliği eğitimi ve Miam İTÜ Konservatuvar Kompozisyon yüksek lisansı ile müzik kariyerini eğitimi ile destekleyen müzisyenlerimizden Semih Önyer, edindiği deneyimleriyle 2006 yılından beri özel öğrenciler yetiştiriyor. Kompozitör ve piyanist olması yanında, caz ve klasik müzik öğretilerinin tamamında profesyonel bir özel eğitimci de olan Semih Önyer, birikimlerini sunmak, farklı branşlarda da özel yetenekler yetiştirmek üzere KREAS’ı sanatın her dalı ile ilgilenenlerin hizmetine sundu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR