Ana SayfaHaberlerSena Şener: 'Düşünürsem Ölürüm'

Sena Şener: ‘Düşünürsem Ölürüm’

Sena Şener yeni teklisi ‘Düşünürsem Ölürüm’ ile sahteliğin içinde hayatta kalma çabasını güçlü bir şekilde dinleyiciye iletiyor.   

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

“Dünyanın ne kahpe olduğunu
Düzenin ne bozuk olduğunu
Herkesin ne sahte olduğunu
Düşünürsem ölürüm
Sürünürüm”

Sena Şener yayınladığı her yeni şarkıda adeta içindeki kadınlardan bir diğerini açığa çıkarıyor. İlk olarak 2016’da yayınladığı teklisi ‘Bak Bana’ ile bizleri karanlık bir atmosferde güçlü vokaliyle buluşturan Şener, 2017’de çıkardığı ‘Sevmemeliyiz’ ile aynı sound’u devam ettirmişti.

İlk zamanlarda sahnede çekingen ama sesiyle bir o kadar da güçlü bir duruş sergileyen Sena Şener, yıllar içerisindeki dönüşümünü şarkılarına da taşıdı. 2020’de yayınladığı ‘Teni Tenime’ bunun en güzel örneklerinden biri oldu. Kendini keşif yolculuğunu şarkılarına yansıtarak hepimizin içindeki birçok personaya sahip kadını da açığa çıkarıp bizlere yeniden hatırlatıyor diyebiliriz. Bazen kırgın, bazen isyankar, bazen oldukça seksi… Neredeyse her şarkısının hit olmasının nedeni de belki budur, çünkü değişimden, yenilikten korkmuyor ve her seferinde kendini bir üst seviyeye taşımayı başarıyor.

Bugün yayınladığı ‘Düşünürsem Ölürüm’de ise çok daha sert bir sound’la karşımıza çıkıyor. Hem pop altyapısı hem de rock tınılarıyla harmanladığı şarkı, bana 90’lar sonu 2000’lerin başındaki Türkçe rock sahnesinin kadın vokallerini anımsattı. Sahteliğin içinde hayatta kalma çabasının yarattığı öfke ve isyanı dile getiren parça, Şener‘in kariyerinin en güçlü şarkılarından biri olacağa benziyor.

‘Düşünürsem Ölürüm’ün sözü, müziği ve prodüktörlüğü Sena Şener’e ait. Düzenlemesi Deniz Yıldız ve Sena Şener ortaklığının ürünü. Mix ve editlerini Mahmut Albulak’ın yaptığı şarkının mastering’i ise John Davis tarafından yapıldı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR