Ana SayfacazŞenay Lambaoğlu'ndan Hayat Defteri albümü geliyor

Şenay Lambaoğlu’ndan Hayat Defteri albümü geliyor

Caz ve alternatif sahnenin üretken isimlerinden Şenay Lambaoğlu’nun beşinci albümü Hayat Defteri 21 Mayıs’ta dinleyicilerle buluşuyor.

Ada Müzik etiketli albüm Şenay Lambaoğlu’na ait sekiz parçadan oluşuyor.

Her albümünde yeni bir sound ve yaklaşım yakalamaya özen gösteren sanatçı bu kez Hakan Kurşun(gitar, düzenlemeler), Eylem Pelit(bas) ve Volkan Öktem’den (davul) oluşan bir kadroyla yol almış. Sanatçı bu albümünde daha cesur, özgür ve açık bir sound yakaladığını söylüyor.

Müzik direktörlüğünü Hakan Kurşun’un yaptığı albümde Lambaoğlu; sesimizi duyurmanın artık daha zor olmasından ötürü tepkilerimizde de sertleştiğimizi ve bunu müziğine yansıttığını vurguluyor. Kadın cinayetlerini konu edinen “Eyvah” adlı parça bu bağlamda, sanatçının öfke ve kırgınlığını yansıtan bir ağıt olarak öne çıkıyor.

SENAY BANNER

Hayat Defteri‘nin kayıt süreci de her şey gibi pandemiden nasibini almış. Şenay Lambaoğlu ve Hakan Kurşun’un stüdyoda demolarını kaydettiği parçaları Volkan Öktem ve Eylem Pelit kendi stüdyolarında çalmış. Yani dört müzisyen hiç bir araya gelmeden kaydı tamamlamış. Çünkü tam da Şenay Lambaoğlu’nun dediği gibi, “Müzik söz konusu olunca ortak duygularda buluşmak için mesafe engel değil”…

Albümün ilk dört parçası 30 Nisan’da dijital platformlarda yerini alırken “Hayat Defteri”ne Devrin Usta tarafından çekilen klip de ayni tarihte yayınlanmıştı.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR