Ana SayfaKeşifSergen İspir: "İl il gezmek istiyorum."

Sergen İspir: “İl il gezmek istiyorum.”

Keşif’in bugünkü konuğu, Ufuk Beydemir’in ‘Ay Tenli Kadın’ şarkısını seslendirdiği videoyla tanıdığımız Sergen İspir.

Müzikle uğraşmaya nasıl ve ne zaman başladınız?

Orta okula giderken müzik öğretmenim başımda bir flüt kırmıştı. Sonrasında müziğe karşı merakım başladı, o yaşlarda kazandığım ilk para ile bir gitar alıp kendimi bu yolda hayal ederek, içine kapanık bir çocuğun anca kendini bu şekilde ifade edebileceğini fark ettim.

Ufuk Beydemir‘le beraber şarkı söylediğiniz video viral olmuştu. Yaşadığınız o andan biraz bahseder misiniz?

O anın tarifi yok. Ertesi gün başıma geleceklerden habersizdim, şarkıyı söyledik bitti, keyifli bir zaman dilimiydi. Sıcak bir hava, bayram havası tadında, sabah oluyor ve ülkeyi bitki örtüsü gibi saran bir video var 🙂

Yakın zamanda çıkan ‘7’ isimli parçanızın hikayesi nedir?

Gördüğüm bir rüya. Daha önce hiç bir yerde yazıp çizip söylemediğim şarkıyı rüyada bir konserde söylüyorum ve uyandığım anda baş ucumda duran gitarı alıp telefonda şarkıyı anlık olarak kaydedip stüdyonun yolunu tuttum.

Müziğinize ilham veren şeyler nelerdir?

Çok sevdiğim İspanyol yazar Cervantes’in bir sözü ile açıklayabilirim: “aklın dili kalemdir.” Bu söz bana çok fazla ilham kaynağı olmuştur.

Bundan sonrası için ne gibi çalışmalarınız olacak? Aklınızda yeni bir proje var mı?

Yazdığım diğer şarkıları zamanı geldiğince sunup dinleyici ile buluşturarak il il konserler yapmak. Sahneden beslenen biriyim. Aynı zamanda geçmişte yazılmış bazı şarkıları seslendirmek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR