Ana SayfaHaberlerSertab Erener’den yeni nesil ‘Vur Yüreğim’

Sertab Erener’den yeni nesil ‘Vur Yüreğim’

Yıl 1999. Sertab Erener kendi adını taşıyan dördüncü albümünü yayınladı ve o albümde yer alan birçok hit şarkı olmasına karşın ‘Vur Yüreğim’ hepimizin adeta içine işledi. Sanat hayatında 30 yılı geride bırakan Sertab Erener, ‘Vur Yüreğim’i tam 23 yıl sonra; dünyayı, sistemi ve insanı kendine has tarzıyla dile getiren müzisyen Şanışer ile birlikte yeniden seslendiriyor.

Şarkının klibi eski klipteki aynı dekor ve kostümle çekilerek bizleri 23 yıl öncesine götürmesinin yanı sıra dünyamızda hala aynı sorunlarla uğraştığımızı bir kez daha gözler önüne sermesiyle de dikkat çekiyor.

Düette Şanışer, dinleyicilere; tüm olumsuzluklara rağmen güçlü durmaları gerektiğini, bir gün tüm koşulların değişebileceğini ve bu değişimi umudunu ve cesaretini asla yitirmemiş olanların sağlayacağını aktardı.

Sertab Erener ‘Vur Yüreğim’ için; “İnanılır gibi değil aradan 23 yıl geçmiş. Şarkıyı bestelediğim günü Aysel ile oturup sözünü çalıştığımız günü, Abim ve Uğurcan ile klibinin çekildiği günü dün gibi hatırlıyorum. Büyük bir heyecanla çıktığımız Vur yüreğim‘in albüm turnesinde Marmara depremi yaşanınca dünyalar başımıza yıkılmıştı. Sanki şarkı olacakları biliyormuş gibi vur durma vur yüreğim diye haykırıyordu. Dileğim Şanışer ile beraber seslendirdiğimiz bu yeni Vur yüreğim kalplerimize daha da güçlenerek haykırır.”

Sözü Aysel Gürel, bestesi Sertab Erener’e ait olan şarkının yeni versiyonunun prodüktörlüğünü Sertab Erener, düzenlemesini Ozan YılmazDeniz İbrahimoğlu ve Emre Kula üstlendi. Gitarda Emre Kula, davulda Onur Başkurt, kemanda ise Deniz İbrahimoğlu yer aldı.

‘Vur Yüreğim’in kapak tasarımı Uğurcan Ataoğlu, illüstrasyonu ise Ali Ömer Erener’e ait. Yeniden yorumlanan şarkının klibini ise çekti.

‘Vur Yüreğim’i 17 Haziran 2022 cumadan itibaren tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR