Ana SayfarapServer Uraz: "Rapçilerin çoğu içten pazarlıklı"

Server Uraz: “Rapçilerin çoğu içten pazarlıklı”

Türkçe rap dünyasının çalışkan sanatçılarından Server Uraz, yeni single’ı “Alley Alley”i 13 Mart’ta yayınlayacağını duyurdu. Uraz, YouTube’da konuk olduğu bir programda Türkiye’deki rap camiasını eleştirdi.

Türk rap dünyasının önde gelen sanatçılarından Server Uraz, Teoman Karadeniz’in YouTube’daki kanalında yayınlanan “Hiphop Sandığı” programına konuk oldu. Uraz, Okan Bayülgen’in programına konuk olduğu dönemde radyolara isyan etmesi ve Virgin Radio’da şarkılarının çalmaması hakkında şunları söyledi:

“Benim hitap ettiğim bir kitle varsa o kitle beni bulur. Bunun için radyoya ihtiyaç yok. Zamanında internet bile yokken bu böyleydi. Taksim’de Kod Müzik vardı, orada CD satıyorduk. Alıcısı bunu buluyordu. MC’lerin radyoya, televizyona ana akım medyaya ihtiyacı yok. MC’lerin rap yapmaya ihtiyacı var. Radyoda şarkılarımı dinlemek beni mutlu eder. Tabii ki sevinirim. Ama çalmıyorsa da niye çalmıyorsunuz beni diye yakasına yapışacak halim yok adamların… Ya şarkılarımı sevmemişlerdir, ya hedef kitlelerine yaptığım işin hitap etmediğini düşünmüşlerdir, ya tipime uyuz olmuşlardır, ya kıskanmışlardır… “

server uraz 2

RAPÇİLERİN ÇOĞU NE DÜŞÜNÜYORSA AKSİNİ YAPIYOR”

Uraz, Türkiye’deki rap sanatçıları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu:

“Sivri ya da sert olduğumu düşünmüyorum, sadece düşündüğümü dile getiriyorum. Yalan söylemiyorum. Rapçilerin çoğu bir şeyler düşünüyorlar ve aksi bir imaj çiziyorlar. Rapçilerin çoğunu tanıdığım için rahatlıkla söylüyorum, içten pazarlıklılar. Sana ‘N’aber kanka’ demesinin bile altında stratejik bir sebep oluyor. Bana bir parçasını dinleten rapçiye eğer o parça b.k gibi olmuşsa, b.k gibi olmuş derim. Buna ‘harika, bravo’ dersem öz saygımı kaybederim. Ama rap camiasında bunun tam tersi geçerli.”

Programın tamamını izlemek için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR