Ana SayfacazŞeyma Özbay’ın sesinden İzmir şarkıları: Smryna

Şeyma Özbay’ın sesinden İzmir şarkıları: Smryna

Güçlü vokaliyle uzun yıllardır funk, caz, soul, rock ve pop türlerini başarıyla temsil eden Şeyma Özbay; yepyeni konsept albümü Smyrna’da İzmir’i ve İzmir’in hikayelerini yepyeni şarkılarla ve bu kez bir kadın gözüyle farklı bir pencereden bakarak anlatıyor.

Müzisyen; 8 şarkıdan oluşan ikinci stüdyo albümü Smyrna‘da söz, müzik ve vokallerin yanı sıra, düzenlemeler, piyano ve kayıtları da üstleniyor. Şeyma Özbay; antik dönemden bugüne İzmir’i ve İzmir’in öne çıkan en güzel, en şanlı hikayelerini bu kez bir kadın, bir anne ve bir çocuğun gözünden bambaşka bir bakış açısıyla en naif, en kırılgan haliyle anlatıyor.

Arpej Yapım etiketi taşıyan albümün mixi Ahmet Emir Batkan, masteringi ise Özgür Yurtoğlu imzası taşıyor.

1993 yılında girdiği İZDOB Çocuk Korosu’yla başlayan müzikal yolculuğunu 1997’den itibaren ortaokul, lise ve üniversite süresince İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyano bölümünde aldığı eğitimle devam ettiren Şeyma Özbay, güçlü vokaliyle uzun yıllardır funk, caz, soul, rock ve pop türlerini içeren repertuvarıyla başta İzmir olmak üzere pek çok şehirde alternatif sahnelerde performanslarına devam
ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR