Ana SayfapopSezen Aksu, Attila Özdemiroğlu'nu anlattı

Sezen Aksu, Attila Özdemiroğlu’nu anlattı

Sezen Aksu, Attila Özdemiroğlu’nun kızı Lidya’ya babası ile olan anılarını anlattı.

Sezen Aksu uzun yıllar sonra ilk defa kamera karşısına geçerek müziğe adım atmasının sebebi olan Attila Özdemiroğlu’nun yakında Arda Müzik etiketiyle yayınlanacak tribute albümünde seslendirdiği, “Bir Vurgun Bu Sevda” şarkısını ve Attila Özdemiroğlu’nu konuşmak için Lidya Özdemiroğlu ile bir araya geldi. 

Röportaj esnasında hayli duygusal ve heyecanlı olduğu gözlenen Sezen Aksu, stüdyosunun bahçesinde 45 dk boyunca Lidya Özdemiroğlu’na anılarını anlattı.

Yer yer güldükleri, yer yer göz yaşlarını tutamadıkları bu söyleşide Aksu’nun, Attila Özdemiroğlu ile ilgili “Uzun bir yolculuğumuz oldu şükürler olsun ama yine de onu kaybettikten sonra arkasından bir tribute albümde şarkısını söylemek canımı yaktı mı, yaktı yani” diyerek duygularını anlattı.

Aksu, “Attila Özdemiroğlu müziği senin için neleri ifade ediyor?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Attila Özdemiroğlu bir daha gelmeyecek bir kaç kişiden birisidir. Attila Özdemiroğlu sadece benim lafım değil, dahi bir adam, ne bileyim, Tanrı’nın okulundan öyle donatılmış yollanmış, insan aklının bulabileceği bir okul değil onun geldiği okul, öyle düşünüyorum. Rengarenkti, yetinmeyen; yeniden üretime çok inanırdı. Üstüne kattıkça katan, çoğalttıkça çoğaltan, kendi de çoğalan… Çok şükran duyduğum insanların başında geliyor. Asıl birikimimi, kişiliğimi, hayata bakışımı oluşturan Attila ve onun gibi insanlar oldu. Sonsuz bir şükranla doluyum, büyük bir minnetle doluyum hepsine karşı.”

Söyleşide hem Aksu’yu hem de izleyiciyi göz yaşına boğan kısım ise Sezen Aksu’nun; “Yok işte, dolduramıyoruz. Dolduramıyoruz. Bazen çok ihtiyaç hissediyorum yani, Onno (Tunç) keza yoklar, yani soracağım şeyler var konuşmak istiyorum yoklar” demesi oldu.

Röportajın tamamı için;


BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR