Ana SayfapopSezen Aksu "Karşıyım"la YouTube trendlerde

Sezen Aksu “Karşıyım”la YouTube trendlerde

Türkçe pop müziğin kraliçe lakaplı sanatçısı Sezen Aksu, yeni şarkısı “Karşıyım”ın klibiyle YouTube trendlerde 19 numarada.

Sezen Aksu, yeni şarkısı “Karşıyım”la YouTube trendlerde 19 numarada yer aldı. Şarkıyı, geçtiğimiz senelerde kaybettiğimiz Harun Kolçak’a ithaf eden Aksu, kendisine doğum günü mesajı yollayan hayranlarına teşekkür etti.

“Benim çocukluğumda her şey farklıydı. Ben de her şeye ‘neden?’ diye sorarak insanları canından bezdiren bir çocuktum, gerekli miktarda azarı yedikten sonra dışarıya susmuş gibi yaptım, çünkü o zamanlar çoğunlukla ‘gibi olmak’ gerekirdi. Ama içimdeki itiraz hiç pes etmedi. ‘Bu böyledir’ gibi -dir’le –dır’la biten bütün cümlelerde bana bir şey oluyor. Artık şeytan mı dürtüyor nedir? Büsbütün merak edesim, büsbütün kurcalayasım geliyor. Saçmaladığım da çok oluyor elbette. Mesela, 2 kere 2 eşittir 4 diye kullandığımız meşhur laf neden ille de 2×2? 6 kere 6 eşittir 36 da değiştirilemez kesin sonuç, 7 kere 9 da 63 kardeşim! Yine mesela biri bana yol tarif ediyor: ‘Burdan aşağıya doğru yürü, ordan sola sap…’, belki koşcam ben?! Sen bana ‘git’ de, nasıl gideceğime ‘ben’ karar vereyim. O derece yani. ‘Çocuklar büyüklerin lafına karışmazlar’, ‘her şeyin bir vakti var’, ‘sus, sen daha küçüksün…’ klişeleriyle kaç kuşak çocuklarının, gençlerinin zehir zemberek zekalarının olası muazzam kazanımlarından mahrum kaldık. Küçük müyüm? Küçük aklımı kullan diğer küçükleri anlamak için. Çocuk muyum? Çocuk aklımdan, saf algımdan yararlan. Genç miyim? Genç aklımı, genç enerjimi, en önemlisi hevesimi kullan hayata katkı sağlamak için.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR