Ana SayfaMüzikSon bir yılda Shawn Mendes'in hayatındaki 5 önemli gelişme

Son bir yılda Shawn Mendes’in hayatındaki 5 önemli gelişme

Bugün 24 yaşına basan Shawn Mendes’in pek de kolay bir yıl geçirdiği söylenemez. Özel hayatından müzikal kariyerine en önemli beş gelişmeyi derledik. 

16 yaşında adım attığı müzik sahnesinde sekizinci yılını deviren Shawn Mendes, bugün 24 yaşına bastı. Kanadalı şarkıcı çok kısa sürede o kadar büyük bir başarı elde etti ki daha 22 yaşındayken, “Shawn Mendes: In Wonder” adlı bir Netflix belgeselinde hayat hikayesi izleyiciyle buluştu. Ancak son bir yıldır pek de kolay günler geçirmeyen Mendes‘in hayatında şu sıralar neler olup bitiyor?

Biraz mola ihtiyacı

Turneler dinleyiciler için harika ama her gün yolda olmak ve üst üste performans sergilemek hiç de kolay değil. Fiziksel yorgunluk üstüne eklenen tükenmişlik sendromu zaman zaman müzisyenleri oldukça zorlayabiliyor. Shawn Mendes de geçen temmuz ayında benzer bir tükenmişlik yaşadığı ve hem mental hem de fiziksel sağlığını korumak istediği için Wonder World turnesine üç haftalık bir mola verme kararı almıştı.

shawn-mendes

Büyük ayrılık

Özel hayatını hep gözler önünde yaşayan Mendes‘in büyük aşkı Camila Cabello ile olan ilişkisinin iki buçuk yılın ardından bitmesi, Mendes için kolay olmadı. 2015’te ‘I Know What You Did Last Summer’ adlı şarkıyı birlikte seslendirdikleri günden bu yana arkadaşlıkları devam eden ve ardından ilişki yaşayama başlayan ikilinin ayrılık haberi fanlarını olduğu kadar onları da üzdü, ne de olsa ilk gençlik aşkının yeri ve yaşattığı kalp kırıklığı bambaşkadır değil mi? Shawn ve Camilla bu ayrılığın üstüne kırık bir kalbin notalarını taşıyan iki şarkı yayınladı. Shawn ‘It’ll Be Okay’ derken, Camilla‘dan ise ‘Bam Bam’ geldi.

Üretime devam

Shawn Mendes şu sıralar biraz “yıkılmadım ayaktayım” gibi dursa da müzikal üretimine son hız devam ediyor. Geçen mart ayında çıkardığı ‘When you’re Gone’ teklisinin ardından beşinci stüdyo albümünün bu yılın sonlarına doğru yayınlanacağı konuşuluyor.

Bir dinlenme rekoru daha

Mendes‘in 2017 yılında yayınladığı “Illuminate” albümünde yer alan ‘There’s Nothing Hondin’ Me Back’ ve ‘Treat You Better’ın ardından bu yıl ‘Mercy’ şarkısı da bir milyarın üstünde dinlenmeye ulaştı.

Timsah Lyle geliyor

Shawn Mendes, sadece şarkılarıyla değil, seslendirme yeteneğiyle de dikkat çekiyor. Şarkıcının sesiyle hayat verdiği Lyle adında New York’ta yaşayan bir timsahın hikayesini anlatan “Lyle, Lyle Crocodile” filmi 18 Kasım’da vizyona girecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR