Ana SayfaDünyadanSia'nın filmi "Music"in yasaklanması için 60 bin imza toplandı

Sia’nın filmi “Music”in yasaklanması için 60 bin imza toplandı

Başrollerini Kate Hudson ve Maddie Ziegler’ın paylaştığı Music filmi, otizmli üvey kız kardeşinin bakıcılığını yapan iyileşme sürecindeki bir bağımlının hikayesini anlatıyor.

60 binden fazla kişi, Sia’nın tartışma yaratan filmi Music’in yasaklanması için dilekçe imzaladı.

The Independent’ın haberine göre Sia, başrolde hiçbir nörogelişimsel bozukluğu olmayan Ziegler’i seçtiği ve otizmli karakterin gerçek hayatta yaralanmaya ve hatta ölüme yol açabilecek davranışlarda bulunduğunu gösteren sahneler dahil ettiği için kınanıyor.

Change.org’da yayımlanan imza kampanyası şimdi, hali hazırda filmi gösteren dijital yayın platformlarının yanı sıra filmin sponsorlarına da filmin dağıtımını “hemen durdurma” çağrısında bulunuyor.

Dilekçe ayrıca eğlence endüstrisini nöroçeşitliliği olan kişiler için “daha kapsayıcı bir çalışma alanı yaratmaya” çağırıyor ve filmin Altın Küre adaylıklarının iptal edilmesini istiyor. Aldığı kötü eleştirilere rağmen Music, Komedi/Müzikal Dalında En İyi Film ve Hudson için Komedi/Müzikal Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday.

Sia yazılı bir açıklama yaparak Music’teki bazı içerikler için özür dilemişti:”Yanlış kişileri dinledim ve bu benim sorumluluğum, belli ki araştırmam yeterince kapsamlı ve geniş değildi. Özür dilerim.”

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR