Ana SayfarockSıfır kilometre bir Yok Öyle Kararlı Şeyler: Olasılıklar

Sıfır kilometre bir Yok Öyle Kararlı Şeyler: Olasılıklar

Kimi zaman kendileri için yerli Arctic Monkeys yakıştırması yapılan Yok Öyle Kararlı Şeyler yeni EP’si Olasılıklar‘ı yayınladı. 

Tüm rock grubu klişeleri gibi “artık sound’u daha da oturdu” denmesine rağmen bizim yine de “kendilerini epeyce yenilemişler” diyebileceğimiz sıfır kilometre halleriyle dikkat çeken YÖKŞ artık vokalde Erdem Topsakal, elektrik gitarda Çağrı Özer ve Arda Erboz, bas gitarda Cem Konuk ve davulda Emre Uyar’dan oluşuyor.

“Sempatik rock” diye bir şey olsaydı YÖKŞ kesin bunun içinde olurdu dediğimiz grup, bu üretim sürecine dair “Hayattaki tüm olasılıkların tersine gittiği bir dönemde, yapabileceğimiz en iyi şeydi şarkı yazmak. Her şeyin kapandığı ve herkesin içine döndüğü bu zorlu dönemde, biz yeniden dışa dönüşün yollarını aradık. Bir araya gelmeden, tamamen görüntülü konuşma ve dijital teknolojilerin yardımıyla evlerimizde şarkıları hazırladık” diyorlar.

HEM ELEKTRONİK HEM KLASİK ÖĞELERİ KULLANDIK

Yok Öyle Kararlı Şeyler, “Şimdi popüler kültüre göz kırpan alternatif şarkılar yapan bir YÖKŞ yerine, gerçekten dinlediği, sevdiği, inandığı şarkıların vizyonunda üretim yapan bir gruba dönüştük aslında. Kaygılarından arınmış, ne istediğini ve istemediğini bilen bir grup var artık” diyorlar.

001, Olasılıklar, Kendinden Utanmadan ve Polyester isimli dört yeni şarkıdan oluşan EP’nin çıkış şarkısı EP’ye de adını veren Olasılıklar. “Hem grubun eski müziği hem de yenisi arasında bir köprü vazifesi gördüğünü düşünüyoruz” diyor grup, “Hem tanıdık hem de yeni bir şarkı. Aynı zamanda modern müzik öğelerinin bir çoğunu barındırıyor. Hem elektronik hem de klasik öğeleri aynı anda kaldırabilen bir şarkı yapmak her zaman mümkün değil. Olasılıklar girişindeki elektronik alt yapısı, güncel soundu yakalayan synth ve beat oyunları, rock müzik severleri heyecanlandıracak gitar tonları ve finalindeki canlı çalınmış senfonik tınılarıyla zengin bir müziğe sahip. Hikâyesindeki alaycılık ve sözlerindeki romantizmle de, hayatta her şeyle tek başımıza mücadele ettiğimizi bizlere hatırlatıyor.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR