Ana SayfaalternatifSinanılmaz'dan "Boşver" yayınlandı

Sinanılmaz’dan “Boşver” yayınlandı

Müzik hayatına 2009 yılında Mert Avcı ile Mosquito grubunu kurarak başlayan Sinan Kutluay, daha sonra Berk Çavdar’ı da yanlarına alarak 2017 yılında Hack The Fool grubunu kurmuştu. 2019 yılı itibarıyla solo projesiyle parçalarını yayınlamaya devam eden Sinanılmaz’ın yeni teklisi Boşver, 30 Temmuz tarihinde BBI Music Co. etiketiyle yayınlandı.

Müziğe davul çalarak başlayan Sinan, 2018’de arkadaşının hediye ettiği klavye ile kendi bestelerini üretmeye başlamıştır. Arctic Monkeys, Serge Gainsbourg, Marc Aryan gibi sanatçılardan aldığı ilham ile yepyeni bir üretim anlayışına geçmiştir ve Sinanılmaz ismi ile kendi bestelerini yayınlamaya başlamıştır.

Boşver, bossa-nova ritimleri ve kendi içinde sürekli değişen yapısı ile karşımıza çıkıyor. Şarkıyı dinlediğimizde hüzünlü ama dingin bir yolculuğa çıkıyoruz. Söz ve müziği Sinanılmaz’a ait olan parçanın aranjör ve prodüktör koltuğunda ise Beş ve On Yedi, Sapkın Sirk parçalarında olduğu gibi yine Taner Yücel oturuyor. Bir süredir birlikte çalışan ikili, bu sefer eski tarzlarından çıkıp yeni alanlar keşfetmek için farklı bir yolculuğa çıkıyor. İkiliye, piyanoda Umut Çetin, lapsteel gitarda ise Özgün Semerci eşlik etti. Boşver’in mix’ini Taner Yücel, mastering’ini ise Görkem Karabudak yaparken, artwork’te ise Yasin Arıbuğa’nın imzası bulunuyor.

sinanilmaz

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR