Ana SayfaHaberlerSinefillerin bu hafta kaçırmaması gereken filmler

Sinefillerin bu hafta kaçırmaması gereken filmler

Uzun zamandır beklenen “Avatar”ın devam filminden film festivallerinden ödülle dönmüş yapımlara bu hafta vizyona giren filmleri kaçırmayın.

Avatar: The Way of Water

Oscar ödüllü yönetmen James Cameron 13 yıl sonra beyazperdeye “Avatar”ın devam filmiyle geri dönüyor. 2009 yılında yayınlandığında büyük ses getiren yapımın devamı olan “Avatar: The Way of Water”, Jake ve Neytiri‘nin Pandora’da sürdürdükleri huzur dolu hayatlarının tehdit altına girmesi üstüne gezegenin dışındaki yerleri keşfetmesini ve Pandora için savaşmalarını konu ediniyor. “Avatar”da yaşanan olaylardan birkaç yıl sonrasını anlatan film, James Cameron‘un yaratmış olduğu öykü evreninin hem kökenlerine iniyor hem de sınırlarını genişletmeyi hedefliyor.

Stars At Noon

Claire Denis‘in yazıp yönettiği ve 75. Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü kazanan “Stars at Noon” ülkemizde de Filmekimi kapsamında ilk olarak sinemaseverlerle buluşmuştu. Denis Johnson’ın aynı adlı romanından uyarlanan “Stars at Noon”, Nikaragua Devrimi sırasında yaşanan tutkulu bir aşk hikayesini konu ediniyor.

Corsage

Yine 75. Cannes Film Festivali’nden ödülle dönen bir yapım karşınızda. Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth‘in ileri yaşlarındaki hayatını kurgusal bir şekilde ele alan “Corsage”, 40 yaşına giren Elisabeth‘in toplum tarafından yaşlı bir kadın olarak kabul edilmesini ve halkının gözündeki imajını koruma çabasını konu ediniyor. Marie Kreutzer‘in yazıp yönettiği filmde başrolü üstlenen Vicky Krieps, performansıyla Belirli Bir Bakış En İyi Performans ödülüne layık görüldü.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR