Ana SayfaEtkinliklerSinefillerin kaçırmaması gereken 4 film

Sinefillerin kaçırmaması gereken 4 film

24 Haziran’da vizyona girecek olan filmler arasından özellikle sinefillerin kaçırmaması gerekenleri derledik. Bağımsız sinemanın iddialı yapımlarından bol ödüllü olanlara bu haftanın en dikkat çeken filmleri karşınızda.

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

“Unclenching the Fists”

2021 Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış Ödülü’nü ve 2021 Avrupa Film Ödülleri’nde En İyi Kurgu ödülünü alan “Unclenching the Fists” (“Yumrukları Gevşetmek”), karmaşık aile bağlarını genç bir kadın üzerinden anlatıyor. Kira Kovalenko‘nun yönetmenliğini üstlendiği film, ailesinin baskısından kurtulmaya çalışan Ada adlı kadının hikayesi üzerinden işliyor.

“Elvis”

“Muhteşem Gatsby”, “Moulin Rouge” ve “Avustralya” gibi bol ödüllü filmlerin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlenen Baz Luhrmann imzası taşıyan “Elvis”ten beklentimiz çok büyük. Rock’n roll müziğin kralı Elvis Presley’nin hayatını konu edinen film, özellikle Presley ve menajeri Albay Tom Parker‘ın ilginç ilişkisine odaklanarak şöhrete giden yolculuğu ele alıyor. Filmde Elvis‘i Austin Butler, menajer Parker‘ı ise Tom Hanks canlandırıyor.

“The Black Phone”

Korku ve gerilim tutkunlarını oldukça tatmin edeceğine inandığımız bir film “The Black Phone” (“Siyah Telefon”). “Sinister”, “The Exorcism of Emily Rose” gibi korku filmleriyle tanınan yönetmen Scott Derrickson‘ın yönetmenliğini üstlendiği film, bir çocuk katili tarafından kaçırılan 13 yaşındaki Finney‘in başından geçenleri konu ediniyor. The Grabber karakterine hayat veren kişinin Ethan Hawke olması da beklentilerimizi yükseltmeye yetti.

“Flux Gourmet”

Ödüllü yazar ve yönetmen Peter Strickland imzası taşıyan “Flux Gourmet”, çeşitli yiyeceklerin seslerini araştıran bir ses kolektifinin hikayesini konu ediniyor. Sonic Catering Institute adlı mutfak ve beslenme performansına adanmış bir sanat enstitüsünde geçen film, burada bir ay boyunca üretimde bulunacak olan sanatçıların yaşadıklarını izleyiciyle paylaşıyor. Enstitünün müdiresini ise “Game of Thrones”tan tanıdığımız Gwendoline Christie canlandırıyor.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR