Ana SayfaSinema / TV

Sinema / TV

İki yakanın hiç susmayan müziği… Crossing the Bridge: The Sound of İstanbul

Crossing the Bridge: The Sound of İstanbul’un 5 Temmuz itibarıyla MUBI’de 4K olarak yeniden çıkmasının şerefine, belgesele kısa bir bakış atıyoruz!

Hem karizma hem de oyunculukta usta: Haluk Bilginer’in yer aldığı yapımlar

Geçtiğimiz günlerde 70 yaşına basan Haluk Bilginer'in uzun mu uzun kariyerine sığdırdıklarının bir kısmı için sizi de yazıya alalım.

House of the Dragon: Oyun için taşlar yerinde

"Game Of Thrones"un bitişinin ardından adeta meta bir şekilde spin off`ların savaşını ve kimin kazanıp boş tahta oturacağını izledik. Kazanan ve tahta oturan "House...

The Simpsons’a konuk olan ünlü müzisyen ve gruplar kimlerdi?

“The Simpsons yalnızca bir dizi mi yoksa gelecekten mesajlar mı veriyor?” klişelerine hiç girmeden, konuk olarak gördüğümüz ünlü müzisyenlere ve gruplara hep birlikte bakmaya ne dersiniz?

The Acolyte: Kung Fu Jedi’lar ve karanlığın öğrencileri

Yeni Star Wars dizisi "The Acolyte" Disney+’da görücüye çıktı. Uzak galaksinin çok az bildiğimiz bir döneminde geçen hikaye bizi karanlığın tohumlarının atıldığı heyecanlı bir maceraya götürüyor.

Catherine Elise Blanchett – 3 neslin büyücüsü

Cate Blanchett, büründüğü her karakteri bir kimliğe dönüştüren sihirbaz bir hanımefendi. Gelin bu olağanüstü Aussie’yi biraz yakından tanıyalım.

Mad Max kafasına nasıl girilir? “Furiosa: A Mad Max Saga”

George Miller’a neden herkes dahi diyor? Mad Max kafasına girmek için ne yapmak gerek? İşte bu soruların yanıtları.

Melis Behlil Cannes’dan bildiriyor: Cannes’da bir ilk “immersive” yarışması

Cannes Film Festivali, bu yıl ilk defa bir “immersive” yarışması düzenledi.

Gençlere fısıldayan adam: John Hughes

Modern Amerikan genci sinemasının yaratıcısı olarak nitelendirilen John Hughes, sadece Amerika’da değil, filmlerinin gösterildiği her ülkede büyük başarı yakalamış bir isim.

“Kimler Geldi Kimler Geçti” üzerinden günümüz ilişkileri

Netflix’te yer alan “Kimler Geldi Kimler Geçti” günümüz ilişkilerine abartısız şekilde yer vermesi ve tabii ki oyuncu kadrosuyla gündeme bomba gibi düştü.

Sinemadaki o çiftler

Hafızanızın sinema bölümünde eminim aşklarına, kişiliklerine ve uyumlarına hayranlık duyup, onları kalbinizde özenerek sakladığınız çiftler vardır...

Sinema dünyasının en büyük onuru: Cannes Film Festivali ve Palme d’Or

14 - 25 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan 2024 Cannes Film Festivali, yine unutulmaz anlarla dolu bir etkinlik olmaya hazırlanıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR