Ana SayfaMüzikSkin imzası taşıyan 5 unutulmaz şarkı

Skin imzası taşıyan 5 unutulmaz şarkı

İngiliz rock grubu Skunk Anansie’nin güçlü vokali Skin’in geçmişten bugüne en iyi beş şarkısı sizlerle.

Enerjik sahne performanslarıyla dikkat çeken ve sesiyle yeri göğü inleten Skin‘in bugün doğum günü. Biz de bu vesileyle hem vokalisti olduğu Skunk Anansie‘den hem de solo kariyerinden aklımızda yer etmiş şarkılarına yer verelim istedik.

‘Hedonism (Just Because You Feel Good)’ – Skunk Anansie

1994 yılında kurulan Skunk Anansie‘nin ikinci stüdyo albümü “Stoosh”un çıkış şarkısı olan ‘Hedonism (Just Because You Feel Good)’ grubun geçmişten günümüze en iddialı parçası olabilir. Skin’in buğulu vokalinin şarkının dramatik yapısıyla mükemmel bir uyum içerinde olduğunu da not düşelim.

 

‘Weak’ – Skunk Anansie

Skunk Anansie‘nin kurulduktan sonra çıkardıkları ilk albümleri “Paranoid & Sunburnt”ün dördüncü teklisi olan ‘Weak’, 1995 yılının hit şarkılarından biri haline gelmişti.

‘Faithfulness’ – Skin

Skin‘in 2003 yılında çıkardığı ilk solo albümü “Fleshwounds”da yer alan ‘Faithfulness’, bizi hem melankoliye sürükleyip hem de hayatta kalma gücü veren, ruha işleyen şarkılardan biri olarak hafızamıza kazındı.

‘Secretly’ – Skunk Anansie

Skunk Anansie‘nin 2001 yılında dağılmadan önce çıkardıkları son albümleri “Post Orgasmic Chill”de yer alan ‘Secretly’, 90’lar sonu 2000’ler başı alternatif rock sound’unu en iyi yansıtan parçalardan biriydi.

‘Trashed’ – Skin

Skin sonraki yıllarda bir solo albüm daha ve birçok tekli çıkarmış olmasına rağmen ilk albümüFleshwounds” kadar hiçbiri ses getirmedi. Yine bu albümünde yer alan ‘Transhed’ ile kapanışı yapıyoruz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR