Ana SayfaDünyadanSlipknot'ın eski davulcusu Joey Jordison yaşamını yitirdi

Slipknot’ın eski davulcusu Joey Jordison yaşamını yitirdi

Slipknot’un eski davulcusu Joey Jordison 46 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü davulcunun ölüm nedeni açıklanmadı. 

Metal dünyasının efsane gruplarından Slipknot davulcusu Joey Jordison bilinmeyen bir nedenle aramızdan ayrıldı. Henüz 46 yaşındayken yaşamını yitiren ünlü davulcunun uykusunda öldüğü ve ölüm nedeninin henüz açıklanmadığı da gelen bilgiler arasında.

Jordison, Slipknot’ın müziğini ilk günlerinden beri ayakta tutan en önemli üyelerden biriydi. Grubun şarkı sözlerinde de emeği olan müzisyen, death metal vuruşlarıyla pek çok dinleyicinin favori davulcuları arasında yer alıyordu.

Jordison’ın ailesinden yapılan açıklamada, “Joey’nin ölümü bizde kırık kalpler ve tarif edilemez bir üzüntü duygusu bıraktı. Joey’i tanıyanlar onun zekasını, nazik kişiliğini, dev kalbini ve ailesine ve müziğe olan sevgisini biliyor. Bu zor zamanda mahremiyet  saygı duymanızı rica ediyoruz” ifadeleri yer aldı. Aile özel bir cenaze töreni düzenlemeyi planlıyor.

Joey Jordison, Slipknot dışında Vimic ve Murderdolls gruplarında da çalıyordu. 2013’te bir gruptan ayrıldığında Transvers Miyelit adında nörolojik bir hastalığı olduğunu açıklamış ve grubun onu uyuşturucu problemleri nedeniyle attığını ama asıl nedenin bu olmadığını söylemişti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR