Ana SayfaalternatifSoft Analog'dan EP'nin habercisi: "Mesafeler"

Soft Analog’dan EP’nin habercisi: “Mesafeler”

Synth-pop dünyasının en başarılı ekiplerinden Soft Analog yeni EP’leri Arasında Dünyanın‘a gün sayıyor.

Ankaralı topluluk Soft Analog, temmuz ayı başında 5 şarkıdan oluşan yeni EP’leri Arasında Dünyanın‘ı dinleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. EP’nin çıkış şarkısı ise “Mesafeler”.

Arasında Dünyanın adlı EP, “Bir Çırpıntı Var”, “Kaçardım”, “Kim Gösterir Bana Nasıl Olmalı?”, “Mesafeler”, “Yolculuk” adlı 5 parçadan oluşuyor. Daha önceki parçaları ile modernizm, şehirleşme, birey-toplum ilişkisi gibi kavramları konu eden grup, EP çalışmaları ile de aynı kavramlar etrafında üretmeye devam ediyor.

SIRADA BİR DE BELGESEL VAR 

Soft Analog grubu EP’nin çıkış şarkısı Mesafeler’i şöyle detaylandırıyor:

“Şarkı genel olarak dış dünyayla olan bağı gittikçe zayıflayan bir karakterin hislerini yansıtıyor. Ayrıca birçoğumuzun da bu şekilde yaşamaya başladığını vurguluyoruz. Nakaratta ise bir uyanışla, hayat denen bu uzun yolculukta kat ettiğimiz mesafelerin önemini ve bu yolculuğu, yüksek bir bilinçle deneyimlemenin gücünü anlatıyoruz. EP’nin son parçası Yolculuk’un izlerini taşıyan Mesafeler; onun bir girişi niteliğinde.”

SOFT ANALOG BANNER

Soft Analog üyeleri Ömer Çelik ve İdil Tavşanlı, yeni EP’lerini bir konsept içinde düşünmüş. Ekip, “Klipleri, şarkıların dizilimi ve birbirleri arasındaki geçişleriyle belli bir hikâye üzerinde çalıştık. Dinleyicimiz bu süreçte Soft Analog’dan bütünlüklü ve harekete geçirici bir EP bekleyebilir” diyor.

Morrie Records’ın yapımcılığı ile piyasaya çıkmaya hazırlanan EP’nin tüm parçaları için klip çekimleri Selçuk Demirci yönetmenliğinde tamamlandı. EP’nin hazırlık aşamasında grup üyeleri Ömer Çelik ve İdil Tavşanlı tarafından kaydedilen görüntüler ile bir de belgesel hazırlandı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR