Ana SayfaDünyadanSolomun'dan yeni ve özlem dolu bir single: "Home"

Solomun’dan yeni ve özlem dolu bir single: “Home”

Elektronik müziğin usta ismi Solomun, 2021’in ilk aylarında çıkması beklenen yeni albümünde yer alacak ilk teklisi “Home”u yayınladı.

“Home”, Hamburglu sanatçının yeni faaliyete geçirdiği NINL etiketiyle yayınlanan ilk parça olma özelliğini taşıyor.  Parçanın sahip olduğu karanlık ve ruhani yapı dinleyiciler için zengin bir atmosfer yaratıyor.  Solomun yeni teklisini şu sözlerle açıklıyor: “Home, albüm fikrinin başlangıç noktasıydı. Parçayı çok kez çalma fırsatım oldu. Bu yüzden albümün ilk teklisi olacağı kaçınılmazdı.

Müzik her yerde bir yuva bulabilir. Ancak müziği gerçekten deneyimlemek için, özellikle onun için tasarlanmış odalara gitmeniz gerekiyor. Bu kutsal odalarda müzik aslında insanlara ulaşabilir. Ve ona olan arzu hiç bu kadar büyük olmamıştı. Hissetme, deneyimleme, duyma, insanlarla paylaşma arzusu. Home bize bu anları hatırlatıyor. Özlediğimiz şeylerden…”

Parçanın video klibinde Printworks (Londra), La Seine Musicale (Paris), Robert Johnson (Offenbach) gibi dünyanın çeşitli ikonik gösteri mekanlarında sanatçıların gerçekleştirdiği performanslara yer verildi.  Sanatçıların gerçekleştirdiği hararetli performanslar, karantina sebebiyle sıkıntı çeken kültür merkezlerinin metaforu olarak sunuldu.  Bosna doğumlu olan ve Hamburg’da yetişen Solomun, son zamanların en başarılı elektronik müzik sanatçılarından biri oldu. Birçok kez “En İyi DJ” kategorisinde ödül alan sanatçı; Foals, Editors, Lana Del Rey, Jamiroquai, Depeche Mode, Jon Hopkins gibi sayısız başarılı sanatçı ve grupların şarkılarını remixledi. Ustalıkla yazılmış melodic house bestesi “Home”, dinleyicide kalıcı bir izlenim bırakıyor.  

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR