Ana SayfaalternatifSon Feci Bisiklet'ten yeni albüm: "Sistemik"

Son Feci Bisiklet’ten yeni albüm: “Sistemik”

Son albümleri “Kötü Şeyler”i 2017’de yayınlayan ve üç yıllık bir sessizliğin ardından yeni albümleri “Sistemik”i 11 Şubat’ta yayınlayan Son Feci Bisiklet sahalara geri döndü.

2012 yılında Arda Kemirgent’in solo projesiyken, davulcu Can Sürmen’le yollarının kesişmesi sonucu gruba dönüşen Son Feci Bisiklet, ilk şarkıları “Uzaydan Geldiğine Göre Yorgun Olmalısın”ı aynı yıl yayınladı. 2013 başlarında ilk EP’leri “Son Feci Bisiklet”i yayınladı ve konserler vermeye başladı. Erkin Sağsen (gitar) ve Ozan Özgül’ün (bas gitar) gruba katılmasıyla son şeklini alan Son Feci Bisiklet’in tanınmasında, aynı adlı EP’nin bonus track’i olarak yayınlanan “Bikinisinde Astronomi” şarkısının büyük payı var.

son feci bisiklet 2

İlk albümleri “Vesaire”yi Ankara’da kaydeden Son Feci Bisiklet, bu albümden çıkan “Bu Kız” ve “Pazar ve Ertesi” şarkılarıyla da geniş kitlelere ulaştı.

2016’da “Sıkıntı Var” single’larını yayınlayan ve 1 yıl kadar grubun faaliyetlerini durduran ekip, Arda’nın askere gittiği dönemde “Zaman Yok” ve “Reklamlar” şarkılarını yayınladı. 2017’nin başında “Teslim Tesellüm”ü ve albümleri “Kötü Şeyler”i yayınlayan topluluk, 11 Şubat 2020’de ikinci albümleri “Sistemik”i yayınladı.

Sistemik içinde “İstasyon”, “6Patlar”, “Manidar”, “80”, “Uyku”, “Torna”, “Beteri Var” ve “Ufolar” adında 8 yeni şarkı bulunuyor.

son feci bisiklet sistemik kapak

“Sistemik”in albüm kapağındaki resim Behçet Sefa imzalı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR