Ana SayfaHaberlerSorgu ve Farazi, Anti Kahraman: 90 Nesli albümünü yayınladı

Sorgu ve Farazi, Anti Kahraman: 90 Nesli albümünü yayınladı

Türkçe rap müziğin sağlam kalelerinden Sorgu ve Farazi, Anti Kahraman: 90 Nesli albümünde Ege Çubukçu, Da Poet, Kamufle gibi MC’lerle birlikte çalıştı.

2011 yılında ilk kez birlikte bir çalışmaya başlayan ve o günden beri neredeyse her projede birlikte çalışmaya devam eden Sorgu ve Farazi’nin, 2013 yılında yayınladıkları ilk EP’den sonra uzun zamandır beklenen albümleri Anti-Kahraman: 90 Nesli Deadly Habits Music / Venus Music / Below System Records aracılığıyla dijital platformlar üzerinden yayınlandı.

12 şarkıdan oluşan albüm, 90 Nesli ismini 90 neslinin hayata bakış açısı, öfkesi ve 90’ların Hiphop sound’undan alıyor.

2013-2019 yılları arasında faal olan 90 BPM süper-grubu ve stüdyosunun kurucuları arasında da yer alan Sorgu ve Farazi, grup adı altında çıkan iki albümde de aktif olarak rol aldı. Üyeler arasında iki albümün de en çok rap kısımlarının Sorgu’ya ait olmasının yanında, Kötülük Bizim İşimiz albümünde en çok altyapı ve ikinci albüm olan Şehir FM‘in konsept tasarımı Farazi tarafından yapıldı.

Aslında, 2015 ve 2019 yıllarında çıkan iki albüm arasında 90 Nesli albümünün kayıtlarına başlayan ikili, Şehir FM albümüne yoğunlaşmak için bu projeyi geçici rafa kaldırmıştı. Birçok kaydı tekrar alınsa da Anti-Kahraman: 90 Nesli albümü, o günlerde kaydedilen “Manifesto”, “BU-gün-O-gün-değil”, “Kimse Bilmiyor” ve “Like THAT” gibi çalışmalar dolayısıyla 90 BPM stüdyosundan çıkan son albüm olma özelliği de taşıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR