Ana SayfaMüzikSoundtrack'lerle Agnes Obel

Soundtrack’lerle Agnes Obel

Siz de dizi ya da film izlerken sevdiğiniz bir şarkı çıkınca Shazam’layanlardan mısınız? Bildiğiniz ama adını unuttuğunuz ya da tam da o an tanıştığınız… İşte bu Shazam’lama anlarında Agnes Obel ismi ile karşılaşmış olma ihtimaliniz çok yüksek çünkü kendisi birçok dizi ve filmde müzikleri ile yer aldı. Ve hatta bunlardan bir tanesi de bir Türk filmi! Hadi gelin PSM Loves Summer kapsamında 1 Temmuz’da ülkemizde konser verecek olan Agnes Obel’in soundtrack geçmişinde, yeniden eskiye doğru bir yolculuğa çıkalım!

İpek ATCAN / [email protected]

The Dark

Netflix’in çok ses getiren yapımlarından “The Dark”ta Agnes Obel‘in hem ‘Broken Sleep’ hem de ‘Familiar’ şarkılarına denk gelmiş olmanız olası. 3. sezon, 2. bölümde ‘Broken Sleep’ ve 1. sezon, 3. bölümde de ‘Familiar’ şarkıları yer alıyor.

Euphoria

HBO’nun en çok ses getiren ve Zendaya‘nın muhteşem oyunculupunu dünyaya tanıtan “Euphoira”da da Agnes Obel var. ‘Run Cried the Crawling’ şarkısı 1. sezonun 1. bölümünde yer alıyor.

The Rain

Yine Netflix’in ses getiren dizilerinden “The Rain”de de ‘Riverside’ şarkısı ile karşımıza Agnes Obel çıkıyor.

Thelma

2017 yapımı “Thelma” filmini son dönemde “Dünyanın En Kötü İnsanı” (Verden Verste Menneske) filmiyle adını bolca duyduğumu Joachim Trier yönetiyor. Filmde “The Dark”ta da kullanılan ‘Familiar’ şarkısı kullanılıyor.

Big Little Lies

Reese Witherspoon, Nicole Kidman ve Shailene Woodley gibi dev bir kadronun yer aldığı “Big Little Lies”da ‘September Song’ yer alıyor.

How to Get Away With Murder

6 sezon devam eden uzun soluklu dizide David Lynch remix’i ile ‘Fuel to Fire’ yer alıyor.

Pretty Little Liars

7 sezon devam eden ve bolca ödül alan “Pretty Little Liars” dizisinde de tıpkı “How to Get Away with Muder”daki gibi ‘Fuel to Fire’ ile Agnes Obel var. Ama bu sefer orijinal versiyonu ile.

Bu İşte Bir Yalnızlık Var

Yazının başında bir de Türk yapım olduğunu söylemiştim. Tuna Kiremitçi‘nin romanından uyarlanan ve Ketche‘nin yönettiği “Bu İşte Bir Yalnızlık Var” filminde de Agnes Obel var. Filmde hem ‘Riverside’ hem de ‘Wallflower’ yer alıyor.

Grey’s Anatomy

Ve son olarak tam 17 yıldır ve 19 sezondur devam eden “Grey’s Anatomy” var. 7. sezon 16. bölümde ‘Riverside’ şarkısı yer alıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR