Ana SayfaHaberlerSparks’tan Cate Blanchett’li video: ‘The Girl Is Crying In Her Latte’

Sparks’tan Cate Blanchett’li video: ‘The Girl Is Crying In Her Latte’

Kariyerlerinde 57 yılı geride bırakan art pop’un ustaları Sparks, 23 Mayıs’ta yayınlanacak 25. stüdyo albümleri “The Girl Is Crying In Her Latte”den aynı adı taşıyan ilk tekliyi yayınladı. Şarkının videosundaysa Mael Kardeşler’e yıldız oyuncu Cate Blanchett eşlik ediyor.

Onlarca yıldır tüm dünya değişip dururken yollarını hiç değiştirmeden aynı şekilde üretmeyi sürdüren pop efsanesi Sparks yeni bir albümle daha karşımıza geliyor. Herhangi bir müzikseverin kayıtsız kalamayacağı bu gelişme bir de üstüne yine gruba yakışır iddialı bir videoyla gerçekleşince tabii ki akan sular duruyor! 23 Mayıs’ta çıkacak yeni albümle aynı adı taşıyan ilk tekli ‘The Girl Is Crying In Her Latte’, bugün yıldız oyuncu Cate Blanchett’in yer aldığı bir videoyla yayınlandı.

Kariyerlerinin en başından beri durmadan üretmeye devam eden Amerikalı kardeşler Ron Mael ve Russell Mael geride bıraktığımız yaklaşık beş yılı oldukça yoğun geçirdiler: İki stüdyo albümü, dev dünya turnesi, Fransız usta yönetmen Leos Carax’a emanet ettikleri sinema müzikali “Annette” ve Edgar Wright’ın çektiği belgesel “The Sparks Brothers derken yeni bir albümle daha karşımıza çıktılar. 1970’li yıllarda yayınlanan dört efsane albümlerinin plak şirketi olan Island Records’a yıllar sonra geri dönen Sparks gelecek albümün de en az o dönemkiler kadar cesur olacağını söylemiş.

Ron ve Russell Mael, 23 Mayıs’ta tamamı yayınlanacak yeni albüm “The Girl Is Crying In Her Latte”den yayınlanan ve albümle aynı adı taşıyan ilk teklinin videosu hakkındaysa yine kendilerine yakışır bir yorumda bulunmuşlar: “Geçen yıl Paris’teki César Ödülleri’nde Cate Blanchett ile tanıştığımızda, zamanımızın en büyük oyuncularından birinin, kalça sallama becerilerini yeni albümümüzün ilk videosunda sergilemeye nezaketle razı olacağını tahmin edemezdik.” Uzun lafın kısası Sparks bildiğiniz gibi… Üretmeye de şaşırtmaya da, kendilerine hayran bırakmaya da devam ediyorlar.

Sparks - The Girl Is Crying In Her Latte

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR