Ana SayfaHaberlerSpotify açıkladı: Dünyada Taylor Swift, Türkiye'de Sezen Aksu

Spotify açıkladı: Dünyada Taylor Swift, Türkiye’de Sezen Aksu

Popüler dijital stream platformu Spotify, dünyada ve Türkiye’de en çok dinlenen kadın şarkıcılar ile kadın podcast yayıncılarını açıkladı. 

Spotify’a göre tüm dünyada en çok dinlenen kadın şarkıcı, Taylor Swift oldu. Ariana Grande’nin ikinci olarak açıklandığı listenin üçüncü sırasında ise Dua Lipa yer alıyor. Listenin devamında ise Halsey, Karol G ve BLACKPINK var.

Türkiye’de en çok dinlenen kadın şarkıcı ise Türk pop müziğinin kraliçesi Sezen Aksu. Müzik Zeynep Bastık ise Türkiye’de en çok dinlenen ikinci kadın şarkıcı. Spotify, üçüncü sırada Billie Eilish’in olduğunu söylerken, listenin devamında ise Sertab Erener, Yıldız Tilbe, Taylor Swift, Lil Zey, Ariana Grande, Lana Del Rey ve Tuğçe Kandemir’in yer aldığını açıkladı.

Platformun yaptığı açıklamalara göre 1 Ocak ila 22 Şubat tarihleri arasında en çok dinlenen kadın yapımı podcast, umarim annem dinlemez oldu. Bu yayını Merdiven Altı Terapi ve Nasıl Olunur? isimli programlar takip etti. Dünya genelinde en çok dinlenen podcast yayını ise Ashley Flowers ve Brit Prawat tarafından yayınlanan Crime Junkie oldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR