Ana SayfaHaberlerSpotify'a "Blend" özelliği geldi

Spotify’a “Blend” özelliği geldi

Spotify, iki arkadaşın müzik zevklerinin ne kadar yakın olduğunu test eden “Blend” özelliğini aktif etti. Artık sizinle aynı şeyleri dinleyen arkadaşlarınızı daha kolay bulabileceksiniz.

Spotify’da arkadaşlarımızın da katılımıyla oluşturduğumuz ortak çalma listelerini kategorize edip kıyaslayabilecek Blend özelliği Spotify’a geldi. Özellik henüz Türkiye’de yok ama yakın zamanda ülkemizde de aktif olması bekleniyor.

Spotify’ın Blend özelliği, profile eklenen bir seçenek aracılığıyla kullanılacak. Takipleştiği bir kullanıcıyı Blend’e davet eden kullanıcı, bu davetin kabul edilmesiyle çalma listesi oluşturacak. Her iki kullanıcının eklediği şarkılarla oluşturulacak bu liste, yaptığı ölçümlerle de iki kullanıcının müzik zevkinin ne kadar ortak olduğunu analiz edecek.

Her bir Blend listesi oluşturulduğunda bir eşleşme puanı verilecek. Böylelikle iki arkadaşın müzik zevklerinin benzerliğini görmek mümkün olacak. Kullanıcılara listeye giren şarkı ve sanatçılarla ilgili eğlenceli bilgiler barındıran paylaşılabilir hikayeler de sunulacak. Blend çalma listelerinin kapakları özelleştirilebilecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR