Ana SayfaDünyadanSpotify'da 2021'de en çok kimler dinlendi?

Spotify’da 2021’de en çok kimler dinlendi?

Müzikseverlerin uzun zamandır beklediği Spotify’ın 2021 Wrapped listesi nihayet açıklandı. Dünya çapında 381 milyondan fazla insanın bir yıl boyunca dinlediği en iyi sanatçılar, albümler, şarkılar ve podcast’ler açıklandı. 

EN ÇOK DİNLENEN SANATÇI BAD BUNNY

Porto Rikolu Reggaeton yıldızı Bad Bunny, üst üste ikinci yıl Spotify’da dünyanın en çok dinlenen sanatçısı unvanını aldı. Ve dahası: Bu yıl yeni bir albüm çıkarmadan 9,1 milyardan fazla dinlenme aldı. O hızla şarkıcı-söz yazarı takip eder Taylor Swift olurken, Swift’i BTS takip etti. Drake ve Justin Bieber de dördücü ve beşinci oldu.

ArtistsGlobally 1200x628 1

2021’İN EN İYİ ŞARKISI “DRIVER LICENSE”

2021’in global ölçekteki en iyi şarkısı, Olivia Rodrigo’nun 1,1 milyardan fazla dinlenme oranı ile yayınladığı “Driver License”.

Lil Nas X’in viral olan hiti “MONTERO (Call Me By Your Name)” şarkısı dans ederek ikinci sıraya yükseldi ve sanatçının ilk stüdyo albümünün müjdesini verdi. The Kid LAROI , Justin Bieber işbirliği “STAY” ile üçüncü sırada yer alarak ilk kez saflara girdi. Dördüncü sıra Olivia Rodrigo’nun “good 4 u” ,beşinci şarkı ise Dua Lipa’nın “Levitating (feat. DaBaby)” şarkısı oldu.

oliviarodrigo

SongsGlobally 1200x628 1

SPOTIFY’DA EN ÇOK DİNLENEN ALBUM SOUR

Dünya çapında 2021’in en iyi albümleri söz konusu olduğunda, Olivia Rodrigo bir kez daha birinciliği hak etti. Rodrigo’nun ilk albümü SOUR zirvede. Dua Lipa’nın Future Nostalgia albümü ikinci sırada yer alırken Justin Bieber’ın Justice , Ed Sheeran’ın = ve Doja Cat’in Planet Her üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada yer alıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR