Ana SayfaDünyadanSpotify'dan Adele'e jest: Shuffle'ı kaldırdılar

Spotify’dan Adele’e jest: Shuffle’ı kaldırdılar

Yeni albümü 30‘u geçtiğimiz günlerde yayınlayan Adele, Spotify’ı albümündeki shuffle butonunu kaldırmaya ikna etti. 

Adele, Spotify’ı, şarkıların sanatçının kendi sırasına göre çalması için tüm albüm sayfalarındaki karıştırma düğmesini (shuffle) kaldırmaya ikna etti. Albümünün bir hikâye anlattığı için şarkıların karışık değil belirli bir sırayla dinlenmesini talep eden ünlü müzisyen, İsveç merkezli müzik stream liderini bu konuda ikna etti.

Adele sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada “Nedensiz yere şarkı listemize bu kadar özen göstermiyoruz. Sanatımız bir hikaye anlatıyor ve hikayelerimiz istediğimiz gibi dinlenmelidir. Dinlediğiniz için teşekkürler Spotify” dedi.

Spotify’dan bir sözcü de “Uzun zamandır hem dinleyiciler hem de sanatçılar tarafından talep edilen bir özelliği sunmaktan ötürü mutluluk duyuyoruz” dedi. Sözcü, Spotify kullanıcılarının yine de bir albümü karıştırmayı seçebileceğini, ancak sistemin varsayılan olarak parçaları sanatçı tarafından seçilen sırayla çalmaya başlayacağını söyledi.

Spotify bundan sonra albümlerdeki şarkıların sırayla çalınacağını ancak kullanıcıların isterlerse şarkıları yine de karıştırarak çalmaya devam edebileceğini de ekledi.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR