Ana SayfaHaberlerSpotify canlı şarkı sözleri özelliğini test ediyor

Spotify canlı şarkı sözleri özelliğini test ediyor

Spotify, canlı şarkı sözleri özelliğini ABD’de de test etmeye başladı. Ancak bu özelliğin Türkiye’de faaliyete geçip geçmeyeceği henüz kesinlik kazanmadı.

Spotify uzun zamandır Genius ile ortaklaşa sağlanan ve çalınan şarkı hakkında bazı bilgiler sunan bir özelliği kullanıyordu. Ancak TechCrunch’ın haberine göre artık Spotify, çalınan şarkı ile eş zamanlı olarak şarkı sözlerinin göründüğü bir özelliği ABD’deki bazı kullanıcılarda test etmeye başladı.

Spotify’ın yeni şarkı sözü özelliğindeki ABD’li ortağının, Spotify’ın şarkı sözü özelliğini ABD dışındaki çeşitli pazarlarda da destekleyen bir hizmet olan Musixmatch olduğu belirtiliyor.

Spotify 26 ülkede de canlı şarkı sözleri özelliğini test etmişti. Ünlü müzik platformunun bu konudaki gecikmesi pazardaki rakipleri Apple Music ve Amazon Müzik’e yaradı. Her iki platform da şarkı sözü arama desteğiyle eş zamanlı olarak şarkı çalarken şarkı sözlerinin gösterimini kullanıcılarına sundu.

Bu test sonunda Türkiye’de de Spotify listelerimizdeki şarkı sözlerini canlı olarak görebilecek miyiz, bunu zaman gösterecek.

DERGY’NİN EN YENİ TÜRKÇE RAP ŞARKILAR SPOTIFY LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR