Ana SayfaHaberlerSpotify'dan Korona'dan etkilenen müzisyenlere bağış

Spotify’dan Korona’dan etkilenen müzisyenlere bağış

Dijital müzik platformu Spotify, Korona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle ekonomik açıdan sıkıntıya düşen müzisyenleri desteklemek için yeni girişimini açıkladı.

Öncelikle olarak sanatçılar, bundan böyle kendi bağış sayfalarının bağlantılarına Spotify Artist profillerinde yer verebilecek. Bu bağışlardan herhangi bir kesinti yapmayacağını açıklayan Spotify, yakında kullanıma açılacak bu özellik için ön kayıtları şimdiden almaya başladı.

S4A BLOGSPOT HEADER

Sadece bununla kalmayan şirket; Amazon Music, Facebook, SiriusXM-Pandora, Tidal ve YouTube Music ile birlikte MusiCares, PRS Foundation ve Help Musicians gibi kuruluşlarla da işbirliğine gidiyor. Bağışlar için Spotify üzerinde özel bir bağış sayfası oluşturacak olan şirket, bağış miktarı 10 milyon dolara ulaşana kadar yapılan her bağışa aynı oranda katkı sağlayacak. Bunun için doğrudan Spotify sayfası üzerinden bağış yapılması yeterli olacak.

Spotify, bu çalışmaları “COVID-19 Müzik Yardımı” başlığı altında sunuyor. Küresel korona virüs salgını, özellikle bağımsız sanatçıları ciddi anlamda etkilemiş durumda. Müzik dünyasının pek çok büyük ismi konserlerini iptal ederken, dünyanın pek çok yerinde devlet kısıtlamaları nedeniyle konser ve etkinlik mekanları kapatılmış durumda.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR