Ana SayfaHaberlerSpotify'ı daha etkin kullanabilmek için birkaç öneri

Spotify’ı daha etkin kullanabilmek için birkaç öneri

Dünyaca ünlü dijital müzik platformu Spotify’ın aslında bildiğimiz, ama kenarda köşede kalmış bazı harika özelliklerini Twitter’da bir kullanıcı derledi.

Twitter’da @themanwhowrot / Sencer adındaki bir kullanıcı, Spotify’ın birkaç özelliğini bir flood’da sıraladı. İşte Spotify’ın bazılarını bilmediğimiz, pratik çözümler sunan özelliklerinden bazıları:

  • Arama kısmına yalnızca şarkı sözünü yazsak bile şarkı sözü eşleşen sonuçları Spotify önümüze getiriyor.
  • Spotify’da olmayan şarkıyı ekleme: Bilgisayardan giriş yapıp tercihlere tıklıyoruz. Yerel dosyaları göster seçeneğini açıp “kaynak ekle” ye tıklayarak eklemek istediğimiz müziklerden oluşan dosyayı ekliyoruz. Bu klasördeki tüm parçalar sizin tarafınızdan erişilebilir oluyor.
  • Ayarlarda çalma kısmından ekolayzer sekmesine girerek dinlediğiniz müziğin frekansını ve bass’larını istediğiniz tarzda ayarlayabilirsiniz.
  • Yıllara göre arama: Sevdiğiniz grup/şarkıcı yalnız belli yıllarda güzel şarkılar çıkarmışsa bu yıl aralığındaki parçaları bulabiliyorsunuz. Örnek; Arctic Monkeys year: 2006-2013
  • Çapraz geçiş: Bu özellik şarkıların bitişindeki sessiz geçen birkaç saniyeyi beklemek istemeyenler için. 0-12 sn arasında ayarlanabilen bu geçişte şarkının son kaç saniyesini beklemeden geçiş yapmak istiyorsanız o kadar ayarlıyorsunuz.
  • Grup oturumu: Dinlediğiniz cihaz kısmına tıklayarak grup oturumu başlatıp 5 kişiye kadar eşzamanlı olarak müzik dinleyebiliyorsunuz. Ben genellikle yanlız dinlediğim için bu özelliğe çok bakmamıştım. Ancak arkadaşlarınızla beraber dinlemek için çok ideal.

Flood’un tamamı için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR