Ana SayfaHaberlerSquid Game'in 2. sezonuna Netflix'ten 'yeşil ışık'

Squid Game’in 2. sezonuna Netflix’ten ‘yeşil ışık’

Yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra Netflix’in en çok izlenen içeriği olan “Squid Game” dizisine Netflix’ten 2. sezon için onay geldi.

Fenomen dizi “Squid Game”in yaratıcısı, yönetmeni ve yazarı Hwang Dong-hyuk, 2. sezon onayını şu sözlerle paylaştı: “Squid Game’in ilk sezonunu hayata geçirmek tam 12 yıl sürdü. Ama dizi sadece 12 gün içinde Netflix’in en popüler dizisi oldu. Dizinin yapımcısı, yönetmeni ve yazarı olarak, dünyanın dört bir tarafından tüm hayranlarımıza diziyi izleyip sevdikleri için çok teşekkür ediyorum. Gi-hun geri geliyor! The Front Man geri geliyor! 2. sezon yolda. Aynı zamanda Young-hee’nin erkek arkadaşı Cheol-su ile de tanışacaksınız.”

Netflix‘ten resmi onay yeni gelse de, dizinin 2. sezonu Netflix CEO’su Ted Sarandos tarafından geçtiğimiz sene onaylanmıştı. Dizinin kesinlikle ikinci sezon için geri döneceğini belirten Sarandos, “Squid Game” evreninin daha yeni başladığını söylemişti. Başrollerinde Lee Jung-jae ve Park Hae-soo ikilisinin yer aldığı “Squid Game”, para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncunun çocuk oyunlarında yarışmaları için aldıkları tuhaf daveti kabul etmeleriyle gelişen olayları konu ediniyor.

Dizinin 2. sezonunun konusu ve yayın tarihi gibi detaylar henüz belirsizliğini korusa da 2. sezonda Seong Gi-hun’un intikam hikâyesini izleyebileceğimiz söylentiler arasında. Dizinin ilk bölümündeki “kırmızı ışık, yeşil ışık” oyununda dehşet saçan oyuncak bebek Young-hee’nin erkek arkadaşıyla tanışacağımızın da kesinleşmesiyle birlikte birçok yeni “çocuk oyunu”nu yeni ve eski karakterlerin katılımıyla izleyeceğimizi söyleyebiliriz. 2. sezonun 2024 yılında yayınlanması planlanıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR