Ana SayfarapStabil'den yeni albüm OKSMRN I yayında

Stabil’den yeni albüm OKSMRN I yayında

Rap müziğin en yetenekli isimlerinden Stabil, yeni albümü OKSMRN I‘i yayınladı. Neopolis etiketiyle yayınlanan albümde 8 şarkı bulunuyor. 

Stabil, 8 şarkıdan oluşan yeni albümü OKSMRN I‘i yayınladı. Albümün çıkış şarkısı olan “Billboard” ise YouTube trendlerde 25 numarada. “Billboard”un sözleri Stabil’e, müziği Neva’ya, aranjesi ise Kupa A’ya ait.

Stabil, gerçek adı ile Dağra Solmaz, 1996 yılında Aydın, Kuşadası’nda doğdu. İlk demo kayıtlarını 2011 yılında İzmir Çamdibi’nde aldı. 2012 yılında evinin kömür tabanına kendi stüdyosu olan KareKale Records’u kurdu.

Genç yaşına rağmen Ben Kimim şarkısıyla dikkat çekmeyi başardı. Daha sonra Stabil, müzikten uzun süre ara verdi ve iş hayatına başladı. Ancak her şeyden vazgeçti ve 2018’de O şarkısıyla müziğe geri döndü. Ardından Reenkarne, Serseri Bey, Yürü ve Varosh gibi unutulmaz eserler imzaladı.

Güçlü bir hayran kitlesine sahip olan Stabil, başrol oyuncusu olduğu Türkçe rap’in ilk filmi olan Kovala’ya bir film müziği sundu. Son teklisi Bilmeyen mi var? ile mevcut seslerle eski okul seslerinin duygularını birleştirdi. Stabil, çalışmalarına Neopolis adlı kendi stüdyosunda devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR