Ana SayfaelektronikKeşif: Stars Like Dust'tan "Endless Sea"yi dinleyin

Keşif: Stars Like Dust’tan “Endless Sea”yi dinleyin

Elektronik sahneden Stars Like Dust mahlasıyla yoluna devam eden Mustafa Yüksel, ikinci uzunçaları Home‘dan “Endless Sea”yi yayınladı. 

Stars Like Dust bugüne kadar birçok farklı grup ve müzisyen ile çalışmış olan Mustafa Yüksel’in elektrikli müzik ile tanışma hikayesi. Yüksel bugüne kadar Dengesiz Herifler, Dasti, Kaptan Anadol gibi ekiplerle çalışmış.

Hedefi gitar ve synthesizer müziği yapmak ve geleneksel ve modern müzik yaklaşımlarını birleştirmek olan Stars Like Dust 2018’de Voyager 01 uzun çalarını ve 2020’de Moonlight Project kısa çalarını yayınladı. Sonrasında Babylon, Dimension Festival International Series, Rooftop Festival gibi mekan ve etkinliklerde sahne alan Stars Like Dust yolcuğuna ikinci uzun çaları Home ile devam ediyor.

Home ayarsız synthler, vokoderli vokaller, teyp ekoya batırılmış gitarlar, satürasyona doymuş davullar, uzun kuyruklu reverbler, biraz Baudelaire, biraz Poe ile yerinden kalkmadan yolculuğa çıkmak isteyenler için.

“Endless Sea” sonu, dibi, ucu-bucağı, kıyısı, köşesi olmayan duygularla harmanlanmış, dinginlik arayan bir şarkı. Müzikal olarak ise tam tersi, heyecan arayan bir yerde; analog synth tek bir akor progresyonunu sürüklüyor, elektrik gitar tek bir melodiyle temayı oluşturuyor ve noktası-virgülü olmayan, vokodere boğulmuş tek bir cümle hikayesini anlatıyor. Şarkının düzenlemesi ve icrası house müziğin tekrarları ile psychedelic rock hissiyatını bir araya getiriyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR