Ana SayfaDünyadanSting söz yazarlığı kataloğunu Universal Music'e sattı

Sting söz yazarlığı kataloğunu Universal Music’e sattı

Sting  solo çalışmaları ve Polis’in “Every Breath You Take” gibi hitleri de dahil olmak üzere, şarkı yazarı olarak yaptığı çalışmaları 300 milyon dolara Universal Music’e sattı. 

Sting; Police’le birlikte yaptığı  “Every Breath You Take” ve  “Every Little Thing She Does is Magic” ve “If You Love Somebody Set Them Free” gibi solo çalışmalarını da içeren şarkı yazarlığı kataloğunu Universal Music Group’a sattı.

Mali şartlar taraflar tarafından açıklanmansa da, NY Times’da yer alan bir habere göre bu anlaşmanın 300 milyon dolar (yaklaşık 4 milyar 45 milyon TL) civarında olduğu tahmin ediliyor.

MÜZİĞE YATIRIM ARTIYOR

Aralık ayında Sony, Bruce Springsteen’in hem şarkı yazarlığını hem de ayrı telif haklarına sahip kayıtlı müziğini kapsayan tüm kataloğunu yaklaşık 550 milyon dolara satın aldı. Bob Dylan; ayrı anlaşmalarda, şarkı yazarlığını Universal’a 300 milyon dolardan fazla bir rakama ve kayıtlarını Sony’ye tahmini 150 milyon ila 200 milyon dolar arasında bir rakama sattı. Paul Simon, Tina Turner, Mötley Crüe, Stevie Nicks ve Neil Young da kataloglarını sattı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR