Ana SayfaDünyadanStromaé yeni single'ı "L’enfer"i yayınladı

Stromaé yeni single’ı “L’enfer”i yayınladı

Dünyaca ünlü Belçikalı sanatçı Stromaé, yeni single’ı “L’enfer”i dinleyicileriyle paylaştı. Sanatçı en son ekim ayında “Santé” adını verdiği bir single’la sahalara geri dönmüştü.

Stromae ismiyle tanınan Paul Van Haver, yeni şarkısı L’enfer’ i yayımladı. 2000’li yılların belki de en hit şarkısı “Alors On Danse” ile kariyerini inşa eden sanatçı geçtiğimiz Ekim ayında 9 yıl aradan sonra yeni bir single yayımlamıştı. Üretkenliğine hız kesmeden devam eden sanatçı yeni şarkısını hayranların beğenisine sundu. Şarkılarında günlük hayattan gerçek konulara kendine has mizahi yaklaşımıyla yer veren sanatçı çizgisini yeni şarkısında da korumayı başarıyor. Synthesizer melodilerinin eşlik ettiği şarkıda duygu dolu bir tema işleniyor.

STROMAE

Stromae, 4 Mart’ta çıkacak olan yeni albümü Multitude için gün sayıyor. Stromae, en son 2013 yılında Racine Carrée albümünü yayınlamış ve müziğe bir süre ara vermişti. 36 yaşındaki sanatçı, “Hayal satsak bile iş olarak kalıyor ve her işte olduğu gibi çok çalıştığımızda tükenmişlik yaşıyoruz” demişti.

Stromae’nin son şarkısı ise “Cehennem” anlamına geliyor ve bir gazetecinin sorduğu “Şarkılarınızda yalnızlıktan da çok bahsediyorsunuz, müzik ondan kurtulmanıza yardımcı oldu mu?” sorusunu sözlerinde yanıtlıyor. “Birdenbire bazen intihar düşüncelerim oldu / Pek gurur duymuyorum / Bazen onları susturmanın tek yolunun bu olduğuna inanıyoruz / Bana cehennemi yaşatan bu düşünceler.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR